Законопроєкт, яким заборонять повернення ПриватБанку Коломойському, підготують до кінця року — УП

В українському уряді підготують законопроєкт, яким планують заборонити повернення націоналізованих банків колишнім власникам, до кінця 2019 року.

Про це повідомляє «Українська правда», посилаючись на свої джерела в уряді.

Головною метою законопроєкту є недопущення повернення ПриватБанку Ігорю Коломойському через суди, у яких олігарх оскаржує націоналізацію. Законопроєкт має стати гарантією для МВФ, з яким Україна проводить переговори про нову кредитну програму.

«У Фонді розуміють, що реформа правоохоронної і судової системи не відбулась. Тому таке рішення є оптимальним», — повідомляє джерело УП в уряді.

Водночас в уряді повідомили, що, найімовірніше, законопроєкт не встигнуть зареєструвати у парламенті до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що в уряді почали працювати над законопроєктом, яким можуть заборонити повернення ПриватБанку колишнім власникам.

27 листопада правління Національного банку зробило офіційну заяву, у якій повідомило про тиск Ігоря Коломойського на діяльність установи.

23 листопада Коломойський заявив, що ПриватБанк повернуть йому «найближчим часом» і «МВФ про це знає».

17 жовтня Господарський суд Києва переніс ухвалення остаточного рішення у справі про повернення акцій ПриватБанку Коломойському. У суді вирішили дочекатися результатів апеляції, яку подала держава на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною. Дату апеляційного слухання призначили на 19 грудня 2019 року.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.