Географічний центр Києва — урочище Горбачиха. Це понад 82 гектари незайманої природи, відокремленої від метушливого міста Русанівською затокою. На власні очі це місце бачили одиниці, але набагато більша кількість людей ризикує його не побачити ніколи, бо землю урочища хочуть забрати під забудову. Спільнота Biorhythm вирішила привернути увагу до Горбачихи та для цього влаштує вечірку у проєкті hromadske «Закрита сцена». 

Урочище Горбачиха
Фото:

Поліна Петренко

Biorhythm — проєкт, у якому контент, мистецтво та довкілля створюють досвід свідомого та безпечного способу життя. Проєкт організовує фестиваль, де головне правило — дотримуватися принципів zero waste з метою збереження екосистеми. Аби просунути діалог щодо турботи про довкілля, проєкт також опікується артрезиденцією.

Ініціатива запрошує представників української електронної музичної сцени брати участь у подіях, а нещодавно почала залучати їх до запису подкастів, які можна послухати на SoundCloud.

Учасники спільноти Biorhythm знайшли урочище Горбачиха та поспілкувалися з людьми, які ним опікуються — так виникла ідея розповісти про нього загалу, аби вчасно захистити унікальний шматок дикої природи посеред столиці. Для цього пропонують створити на території урочища ландшафтний заказник місцевого значення, а потім і національний парк «Дніпровські Острови», куди б увійшла Горбачиха. Долучитися до спільноти захисників Горбачихи можна тут — а 30-го травня ви можете взяти участь у толоці й допомогти прибрати Горбачиху від сміття. Також екоактивісти закликають підтримати петицію за скасування проєкту генплану Києва — він, зокрема, передбачає забудову урочища.

Про флору та фауну Горбачихи та ситуацію довкола зазіхань на цю територію ми розповімо згодом — долучайтеся до події у Facebook. А поки анонсуємо музичну програму, якою можна буде насолодитися вже цієї п’ятниці. Просто з урочища для вас зіграють ϙue, YV i Sasha Vosk. 

ϙue — київський музикант, куратор у Biorhythm і учасник онлайн-платформи KIIBERBOREA. Його ціль — створити для слухача середовище для самоспостереження, адже Влад бачить проблему у відсутності в людей такої можливості. Музика ϙue не забирає увагу собі, а навпаки — вивільняє простір довкола. Її можна промаркувати жанрами drone, abstract і metamodern, а послухати на SoundCloud.

ϙue

YV — музикантка з Донбасу, яка продовж 14 років живе у Києві. Вона вважає музику не способом самовираження, а способом пізнання — себе не авторкою, а лише співавторкою того, що врешті лунає. Жанрово це можна визначити як abstract, glitch та idm. Записи YV можна послухати на SoundCloud

YV

Sasha Vosk — київська музикантка, яка працює у різних напрямках: від meditation ambient до electro pop. Також Саша — відеографка та часто знімає кліпи — їх можна переглянути на її профілі у Vimeo, а більше треків послухати на SoundCloud.

Sasha Vosk

Проєкт «Закрита сцена» розпочався на hromadske з вечірки apipad.live, наступними гостями були учасники команди київського 20ft Radio, музичного медіа Katacult та ініціативи WomenSound.  

Аби у нас було більше цікавого й корисного контенту, ми потребуємо підтримки — стань частиною спільноти друзів hromadske на Спільнокошті.

Поділитись: