УКРАЇНА

Залишок на Єдиному казначейському рахунку зменшився на 18%

2 липня, 2018 15:45
УКРАЇНА/Залишок на Єдиному казначейському рахунку зменшився на 18%
Зберегти
Вигляд
Станом на 1 липня 2018 року на Єдиному казначейському рахунку України було 9,39 мільярдів гривень, що на 18% менше, ніж на початку червня.

Станом на 1 липня 2018 року на Єдиному казначейському рахунку України було 9,39 мільярдів гривень, що на 18% менше, ніж на початку червня.

Про це йдеться у повідомленні на сайті Державної казначейської служби України.

Таким чином, за місяць залишок на рахунку казначейства скоротився на більш ніж 2 мільярди гривень.

Єдиний казначейський рахунок — це основний рахунок держави, з якого вона здійснює розрахунки за своїми видатками в рамках передбаченого бюджетного плану. Залишок на цьому рахунку непостійний та залежить від періоду року та стану виконання дохідної частини бюджету.

Нагадаємо, що максимальний залишок на Єдиному казначейському рахунку зафіксували у вересні 2017 року, коли він склав 61,2 мільярди гривень.

Раніше повідомлялось, що за перші 5 місяців 2018 року державний бюджет було зведено з дефіцитом у 9,2 мільярди гриень.

Раніше повідомлялось, що державний борг України у травні скоротився на 1% до 76,26 мільярдів доларів.

Також очільниця Мінфіну Оксана Маркарова запевняла, що у зв’язку з дефіцитом бюджетних коштів не планує скорочувати видатки на проведення медичної реформи в України.

Раніше очільник Нацбанку Яків Смолій повідомляв, що резервів НБУ наразі достатньо для виплати основних платежів за державним боргом до 2020 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Також в НБУ зберегли вимогу до підприємців продавати половину своєї валютної виручки на міжбанківському ринку.

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Пов`язані новини