Україна закачала до підземних сховищ газу вже 14,2 мільярда кубометрів газу. Для успішного проходження опалювального сезону у 2019-2020 роках необхідно наростити рівень запасі до 20 мільярдів кубометрів.

Про це повідомив керівник інтегрованого газового бізнесу Нафтогазу Андрій Фаворов під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським, передає прес-служба Офісу президента.

За словами Фаворова, на європейських газових ринках, де Україна закуповує газ, наразі суттєво збільшилась пропозиція газу через підвищені обсяги закачування газу російським Газпромом та збільшення пропозиції американського скрапленого газу.

8 липня у підземних сховищах газу України було 13,97 мільярда кубометрів газу.

Раніше в Нафтогазі повідомляли, що припинять закачувати газ до підземних сховищ, якщо не знайдуть для цього відповідного фінансування. Це загрожує нормальному проходженню опалювального сезону. Після цього Нафтогаз подав до суду на Кабінет міністрів з вимогою скасувати норму про сплату 90% прибутку компанії до бюджету. Цей прибуток у Нафтогазі вирішили спрямувати на закупівлю додаткових обсягів газу.

Крім цього Нафтогаз готується до випуску євробондів, кошти від яких планують спрямувати на закупівлю газу.

Зазначимо, що розмови про випуск євробондів Нафтогазом тривають ще з 2018 року. Наразі компанія за допомогою євробондів прагне профінансувати закупівлю додаткових обсягів газу для безпроблемного проходження опалювального сезону.

Зазначимо, що раніше у Нафтогазі повідомляли, що планують залучити додаткові кошти для закупівлі додаткових обсягів газу. Це пов’язано з тим, що наразі Україна все ще не уклала транзитного контракту з Росією, через що взимку можливі проблеми з постачанням газу.

14 листопада 2018 року повідомлялось, що Нафтогаз відклав рішення про розміщення єврооблігацій.

Раніше стало відомо, що Нафтогаз орієнтується на запозичення 1 мільярда доларів під майже 11%. Відповідний рівень позикового відсотка є набагато вищим за відсоткові ставки на західних ринках. Зокрема, його можна пояснити високим рівнем ризику інвестування у компанію.

Нагадаємо, що 24 жовтня Кабінет міністрів України надав дозвіл Нафтогазу випустити боргові облігації на суму до 1 мільярда доларів.

Поділитись: