Україна закачала до підземних сховищ газу 21,02 мільярда кубометрів газу. Цей газ планують використовувати на час опалювального сезону взимку.

Про це повідомив голова Нафтогазу Андрій Коболєв.

«Ми готові захищати енергонезалежність нашої країни наступної зими — обсяг газу в ПСГ України перетнув позначку в 21 мільярд кубометрів», — повідомив Коболєв.

За даними Нафтогазу, станом на 14 жовтня 2019 року Україна забезпечує транзит російського газу в обсязі 194,6 мільйона кубометрів на добу. При цьому Україна закуповує 60 мільйонів кубометрів газу на добу — весь імпорт надходить з ЄС, в той час я з Росії постачання газу для потреб Україн не здійснюється.

Нагадаємо, що через ймовірне припинення транзиту російського газу до Європи через ГТС України, цьогоріч виникла потреба у закачуванні до підземних сховищ газу додаткових запасів, які перевищують щорічний показник у 18 мільярдів кубометрів. Окрім як для опалення, додатковий газ має підтримувати необхідний рівень тиску у ГТС України, щоб не вивести її з ладу.

Нагадаємо, що новий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи за участю України, РФ та Єврокомісії має відбутися 28 жовтня.

Зазначимо, що європейські правила транзиту газу передбачають прозорий процес формування тарифів на газ та його транзит. Відповідно до них компанія, яка постачає газ не може відповідати за його транспортування, тому від України видається розділити свою найбільшу енергетичну компанію — Нафтогаз — та виокремити оператора газотранспортної системи в окрему юридичну особу.

Підписати новий договір саме за європейськими правилами наполягає Україна та ЄС. Це дозволить у майбутньому легше вирішувати газові суперечки та уникнути «політичної складової» у газових відносинах.

Напередодні президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ готова укласти новий транзитний контракт з Україною за європейським законодавством. У Нафтогазі зазначили, що таку заяву Путін зробив через те, що Росія не вірить, що Україна встигне запровадити європейське законодавство до кінця року.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. Переговори відбулися за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.

Поділитись: