Запобіжний захід для Князєва, вибух залізниці в Криму та просування під Бахмутом: головні новини за день 18 травня

Колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва взяли під варту. У тимчасово окупованому Криму підірвали залізничні колії, якими росіяни перевозили зброю та боєприпаси. Українські війська продовжують просуватися на флангах Бахмута. Зібрали головні новини за день 18 травня.
Запобіжний захід для Князєва
Вищий антикорупційний суд призначив ексголові Верховного Суду Всеволоду Князєву запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 днів, до 14 липня, із можливістю внесення застави 107 мільйонів 360 тисяч грн.
Перед тим Вища рада правосуддя дала згоду на тримання під вартою ексголови ВС.
Тим часом ВАКС обрав запобіжний захід для адвоката Олега Горецького, якого підозрюють у пособництві колишньому Князєву. Його залишили під вартою до 13 липня з можливістю внесення застави 80 мільйонів гривень.
Вибух на залізниці в Криму
Вранці 18 травня росЗМІ повідомили, що в тимчасово окупованому Криму, в Сімферопольському районі, невідомі підірвали залізничні колії. Близько 150 метрів залізниці пошкоджено.
Так званий глава окупованого півострова сергій аксьонов заявив, що з рейок зійшли вагони із зерном.
Представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов сказав, що підірваними коліями перевозили зброю, боєприпаси та техніку.
Просування під Бахмутом
Речник Східного угруповання військ Сергій Череватий розповів, що українські військові продовжують просуватися на флангах на Бахмутському напрямку. За добу вдалося пройти на відстань від 150 до 1700 метрів.
Череватий розповів: попри те, що українські військові поки що не мають чисельної та технічної переваги над ворогом, вони перехопили ініціативу і окупанти змушені реагувати на дії Сил оборони. Зокрема, вони перекидують у Бахмут та довкола нього повітряно-десантні підрозділи, намагаючись зупинити просування там, де в України є успіх.
Череватий зауважив, що триває позиційна війна, рух відбувається щодоби, на жаль, іноді й ворог має певний успіх.
Мовний скандал у столиці
Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів про перевірку у приватному закладі освіти — Київській академії прикладних мистецтв.
Підставою для перевірки стали звернення щодо порушення мовного законодавства.
Так, перший проректор та засновник академії Олександр Лубянський під час офіційного заходу «Творчий День відкритих дверей» заявив, що «саме російська мова є київською мовою».
В іншому випадку — студентку вигнали з аудиторії через те, що вона виступила проти використання проректором російської мови під час освітнього процесу.
Напередодні блогерка Емма Антонюк переповіла в Instagram історію студентки закладу освіти.
На аудіозаписах чоловік, якого вважають Лубянським, обурюється, що студентка «у своїй країні хоче українську мову», додавши, що він російськомовний киянин у третьому поколінні.
План НАТО щодо нападу росії
НАТО на саміті у Вільнюсі планує ухвалити тисячі сторінок секретних військових планів, у яких буде описано, як Альянс реагуватиме на напад росії, пише Reuters.
Після завершення Холодної війни НАТО не бачило потреби розробляти масштабні оборонні плани, оскільки вважало, що росія більше не становить загрози для існування світу.
Тепер НАТО планує надати країнам вказівки щодо того, як модернізувати свої сили та матеріально-технічне забезпечення. Генсек НАТО Єнс Столтенберг також зазначив, що в документах буде вказано, які війська будуть розгортати для захисту певних регіонів.
Дерусифікація станцій метро
Київська міська рада проголосувала за дерусифікацію 26 міських об'єктів, зокрема трьох станцій метрополітену.
Зокрема, перейменували:
- станцію метрополітену «Дружби народів» на станцію «Звіринецька»;
- станцію «Площа Льва Толстого» на «Площу Українських Героїв»;
- проєктну станцію метро «Проспект Правди» на станцію «Варшавська».
Також Київрада ухвалила рішення про перейменування низки вулиць та провулків в різних районах столиці.
Тим часом Міністерство культури позбавило охоронного статусу ще дві радянські пам’ятки монументального мистецтва у Києві.
Ідеться про пам’ятник учасникам Січневого збройного повстання 1918 року проти Української Центральної Ради та Української Народної Республіки в Маріїнському парку та обеліск на честь міста-героя Києва на Галицькій площі (колишня площа Перемоги).
Інші новини за день:
- Норвегія за співпраці з Великою Британією передасть Україні до восьми реактивних систем залпового вогню великої дальності MLRS та три контрбатарейні радарні системи Arthur для виявлення ворожої артилерії;
- Національна поліція викрила шахраїв, які, за попередніми даними, привласнили гроші понад десяти тисяч українців. Ідеться про близько 15 мільйонів гривень;
- електронний медичний сервіс Helsi після скандалу з технічним збоєм тепер повідомлятиме про кожний новий запис до лікаря та завершений прийом;
- щонайменше дев’ятеро людей загинули на півночі Італії, а близько 13 тисяч мешканців змушені були залишити свої домівки внаслідок повеней, спричинених сильними дощами;
- військово-лікарські комісії (ВЛК) до кінця травня перейдуть на електронні черги в усіх військових шпиталях України;
- для делегації Китаю на чолі зі спеціальним представником уряду КНР у справах Євразії Лі Хуеєм в Офісі Президента провели брифінг щодо поточної безпекової ситуації в Україні;
- під Гомелем у Білорусі помітили будівництво протитанкових укріплень, відомих як «зуби дракона».
- Поділитися: