Життя

Засідання у справі капітана «Норда» не відбулось через відпустку судді

Громадське
Життя/Засідання у справі капітана «Норда» не відбулось через відпустку судді
Зберегти
Вигляд
Засідання у справі капітана кримського арештованого судна «Норд» Володимира Горбенка в Оболонському райсуді Києва не відбулось через відпустку судді.

Про це повідомила журналістка Громадського.

Про дату наступного засідання у справі поки що невідомо.

Нагадаємо, під час повернення моряків кримського судна «Норд», який плив під прапором РФ, на територію анексованого Криму капітан Горбенко залишився в Україні, адже проти нього порушили кримінальну справу.

Водночас російська омбудсмен заявила, що буде «добиватися» його повернення.

Нагадаємо, 25 березня в Азовському морі українські правоохоронці затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

19 квітня Державна прикордонна служба України заявила, що двоє членів екіпажу «Норда» залишили Україну з підробленими паспортами РФ. Вже удень під час оформлення пасажирів на рейс до Мінська, прикордонники відмовили у виїзді ще 7 українцям-членам суднокоманди «Норд»

У червні повідомлялось, що суд зняв заборону на відвідування Криму для капітана судна «Норд».

Пізніше у прокуратурі Криму заявили, що члени екіпажу керченського судна «Норд» можуть безперешкодно повертатися додому в анексований Крим, оскільки є лише свідками у справі капітана судна.

Також прокуратура завершила досудове розслідування у справі щодо капітану судна «Норд».

Речник Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що екіпаж судна «Норд» не нестиме адміністративної відповідальності за незаконний перетин кордону України, оскільки збіг термін розгляду справи в суді.

Зазначимо, що Україна не визнає ані російської реєстрації «Норду», ані російських паспортів екіпажу, адже вони були видані в Керчі. Рибалки — українські громадяни, які порушили порядок виїзду з окупованого Криму, вийшовши з Керченського порту, який був закритий українською владою ще навесні 2015 року.

Пов`язані новини