Світ

Затриману в США росіянку Бутіну фінансував мільярдер з РФ — The Washington Post

22 липня, 2018 21:37
Світ/Затриману в США росіянку Бутіну фінансував мільярдер з РФ — The Washington Post
Зберегти
Вигляд
Росіянка Марія Бутіна, яку в США звинувачують у агентурній діяльності, отримувала фінансову допомогу від російського мільярдера Костянтина Ніколаєва.

Росіянка Марія Бутіна, яку в США звинувачують у агентурній діяльності, отримувала фінансову допомогу від російського мільярдера Костянтина Ніколаєва.

Про це повідомляє The Washington Post.

За інформацією газети, під час слухань у комітеті Сенату США з питань розвідки Бутіна заявила, що Ніколаєв фінансував організацію «Право на зброю», яку вона заснувала.

Представник російського бізнесмена підтвердив, що Ніколаєв контактував з Бутіною в 2012-2014 роках, проте не відповів, чи допомагав їй фінансово.

Зазначається, що в обвинувальному акті проти росіянки йдеться про «відомого російського бізнесмена з тісними зв’язками з адміністрацією президента США». Ім’я бізнесмена на вказується, однак в документі називається його статок за версією Forbes — 1,2 мільярди доларів. Він збігається зі статком Ніколаєва.

Костянтин Ніколаєв — генеральний директор групи «Н-Транс» та співвласник оператора залізничних перевезень Globaltrans.

Як зазначає газета, син мільярдера Андрій, який навчається в США, був волонтером передвиборчої кампанії Дональда Трампа.

16 липня стало відомо, що у Вашингтоні затримали громадянку Росії за підозрою у «проникненні в американську політичну організацію». Затримана — 29-річна громадянка РФ Марія Бутіна, її арештували ще 15 липня.

У США велике журі пред’явило два звинувачення росіянці Марії Бутіній. Росіянку офіційно звинувачують у змові та діяльності як іноземного агента з метою впливу на американську політику. Їй загрожує до 10 років ув'язнення.

Також повядомлялося, що Бутіна контактувала з чиновником Мінфіну США.

18 липня суд у США відмовився відпустити під заставу підозрювану в агентурній діяльності росіянку. РФ заявляє про «сфабриковану» справузатриманої в США росіянки Бутіної.

У США росіянку, відому як активістку за носіння короткоствольної зброї з організації «Право на зброю», звинувачують у спробі організувати «неофіційний канал зв'язку» між Республіканською партією і Кремлем в передвиборний період 2015-2016 років. Вона імовірно діяла разом з заступником голови Центробанку Росії Олександром Торшиним.

За версією звинувачення, Бутіна працювала в інтересах Торшина, намагаючись лобіювати інтереси Росії через Національну стрілецьку асоціацію, що має великий вплив на американську політику.

Пов`язані новини