На Вінниччині завершили відновлення сіл, які постраждали внаслідок вибухів на артскладах у Калинівці.

На Вінниччині завершили відновлення сіл, які постраждали внаслідок вибухів на артскладах у Калинівці.

Про це повідомив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

«Обіцянка відновити села Вінницької області, що постраждали через вибухи на військових складах у вересні поточного року, профінансовано і виконано, а до кінця року мешканці отримають компенсації за придбані самостійно будівельні матеріали», — йдеться у повідомленні прес-служби Кабміну.

Зазначається, що наприкінці вересня лише з Павлівки довелося евакуювати 24 тисячи людей, а пошкоджено було понад 1,5 тисячі будинків і місцева школа.

Прем'єр нагадав, що за рішенням уряду на відновлювальні роботи в регіоні було виділено 100 млн грн.

Раніше військова прокуратура заявила, що причиною вибухів на військовому арсеналі боєприпасів у Калинівці Вінницької області стало недотримання вимог суворого пропускного режиму. Одного з офіцерів притягнули до відповідальності та оштрафували на понад 2 тисячі гривень.

Громадське слідкувало наживо за ситуацією під Вінницею

Увечері 26 вересня, близько 22:00, у місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.  Вибухи почалися на складах 48 арсеналу військової частини А1119.

За попередніми даними, унаслідок вибухів поранено двоє людей. У місцевій ОДА повідомили, що від вибухів боєприпасів у селах  пошкоджені близько 2000 будинків. Піротехніки виявили 998 вибухонебезпечних предметів.

Експертиза визначила, що вибухи у Калинівці почались всередині складу зі зброєю.

Начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко заявив, що вибухи на складах зброї мають ознаки цілеспрямованих диверсій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заграва в небі, пожежі та евакуація: очевидці про вибухи боєприпасів під Вінницею

Поділитись: