Президент Володимир Зеленський заявив, що для виборів на Донбасі потрібно повне припинення вогню, виведення іноземних військ, повернення контролю над кордоном, обмін полонених і дотримання українських законів.

Про це президент сказав у відеозверненні.

«Відбудеться зустріч у "нормандському форматі" разом з президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом РФ, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі. Моя позиція є чіткою, вона сходитися з позицією всіх українців, що Донбас — це Україна і там повинен запанувати мир», — переконаний Зеленський.

За його словами, для цього має бути повне припинення вогню, виведення іноземних військ, повернення полонених, а на українсько-російському кордоні мають бути українські прикордонники.

Зеленський зазначив, що проведення місцевих виборів на Донбасі має відбутися «не під дулами кулеметів», а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських медіа, міжнародних спостерігачів та з можливістю голосування всіма внутрішньо переміщеними особами.

«Все це ми будемо обговорювати на зустрічі в "нормандському форматі"», — підкреслив президент.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила «формулу Штайнмаєра» щодо виборів на окупованому Донбасі, але закликав не боятися «страшилок». Таким чином Україна задекларувала готовність обговорювати умови виборів на окупованому Донбасі з РФ, Німеччиною і Францією у межах врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • За так званою «формулою Штайнмаєра», окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними й такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
  • Президент також анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу, туди зокрема імплементують так звану «формулу Штайнмаєра». Поки що невідомо, що передбачатиме новий закон, однак Зеленський наголосив, що на час проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі він «вже не буде окупованим».
  • Також 1 жовтня 2019-го Зеленський повідомив, що на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня
  • 2 жовтня так звані ватажки самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» Денис Пушилін та Леонід Пасічник заявили, що узгодження «формули Штайнмаєра» означає, що «народ Донбасу буде сам визначати свою долю». Вони також заявили, що українська влада не отримає Контролю над кордоном. Крім того, Пушилін і Пасічник закликали Зеленського вести з ними прямий діалог, якщо він «хоче добитися мирного співіснування з «ДНР» і «ЛНР».
Поділитись: