Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у законопроєкті про ринок сільськогосподарської землі можуть зменшити максимально допустимий ліміт на володіння землею «в одних руках» до 10 тисяч гектарів. Наразі там міститься ліміт у 50 тисяч гектарів.

Про це Зеленський повідомив під час свого візиту до села Красна Слобідка, що на Київщині, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Давите до 10 тисяч гектарів розглядати на комітеті (Верховної Ради з питань аграрної політики, де наразі перебуває законопроєкт — ред.), а концентрацію у розмірі до 50 тисяч гектарів, потім до 20 тисяч гектарів приберемо (із законопроєкту — ред.)», — повідомив Зеленський.

Зеленський повідомив, що роботу аграрного комітету Ради необхідно розблокувати та розглянути законопроєкти про підтримку малих фермерів у 2020 році до кінця поточного року.

17 листопада у Києві та регіонах почалися акції протесту проти ухвалення у другому читанні законопроєкті про запровадження ринку сільськогосподарської землі. Біля будівлі Верховної Ради сталися сутички із застосуванням газу.

11 листопада президент України Володимир Зеленський заявив, що винесе питання про продаж сільськогосподарської землі іноземцям на всеукраїнський референдум після того, як парламент проголосує земельну реформу у першому читанні.

Нагадаємо, що відповідно до опитування КМІС, 59% українців не підтримують скасування мораторію на продаж землі. За запровадження ринку землі виступає 22% українців.
Крім цього, 64% опитаних негативно оцінили ухвалення Радою законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі у першому читанні.

13 листопада парламент попередньо підтримав закон про ринок землі. Згідно з законопроєктом, ринок землі пропонують відкрити з 1 жовтня 2020 року. У проєкті встановили правило, за яким до 1 січня 2024 року не допускається купівля землі юрособами, бенефіціарними власниками яких є іноземці та особи без громадянства.

Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1% від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Поділитись: