Президент Володимир Зеленський вважає, що у переговорах в Мінську мають брати участь не лише представники так званих «ЛНР» і «ДНР», а й ті, хто був змушений виїхати з окупованого Донбасу.

Про це він сказав в етері «Свобода слова з Савіком Шустером» на телеканалі «Україна».

«Якщо вони (представники РФ — ред.) кажуть розмовляти з мешканцями окупованих територій, бо ми не знаємо, що їм потрібно. То все дуже просто: давайте розмовляти з усіма, хай мешканці, які переїхали, теж приїдуть до Мінська і скажуть, чому переїхали», — сказав президент.

Він підкреслив, що на непідконтрольній Україні територіях перебувають багато людей, які хочуть припинення війни і не хочуть жити у складі Росії.

Крім того, Зеленський зазначив, що Україна не розмовляє з бойовиками.

В Офісі президента вже заявляли про необхідність замінити на переговорах у Мінську представників Донбасу.

У листопаді 2019 року завершилося розведення військ у Золотому та поблизу Петрівського на Донбасі. Раніше сили розвели біля Станиці Луганської. Це три пілотні ділянки, де Москва вимагала розвести сили для проведення саміту лідерів «нормандської четвірки».

Згодом в Офісі президента України заявили, що лідери «нормандської четвірки» — президент України Володимир Зеленський, президент РФ Володимир Путін, президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель — зустрінуться 9 грудня у Парижі.

Президент Зеленський заявив, що під час зустрічі хоче підняти питання припинення війни на Донбасі, повернення окупованих територій та обмін полонених у форматі «всіх на всіх».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile