Зеленський поговорив із Макроном на тлі напруженої ситуації з Росією. Про що саме?
Президент України Володимир Зеленський поспілкувався з президентом Франції Емманюелем Макроном. Лідери держав говорили про врегулювання ситуації на Донбасі та про енергетику.
Про це Зеленський розповів у Twitter.
Він написав, що в розмові йшлося про розблокування «нормандського формату» й роботи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України: «Узгодили спільні подальші кроки».
Крім того, глави держав обговорили загрози енергетичній безпеці України та диверсифікацію джерел енергоносіїв. «Вдячний президентові Франції за позитивну оцінку поточних реформ», — резюмував Зеленський.
Доповнено. Згодом у пресслужбі Офісу президента додали, що президент Франції під час розмови висловив підтримку зусиллям української сторони ТКГ щодо повернення до повноцінного режиму припинення вогню, звільнення полонених та відкриття пунктів пропуску з окупованими територіями.
Глави держав також говорили про «Північний потік-2». В ОП кажуть, що Володимир Зеленський нагадав про загрозу цього проєкту для енергетичної безпеки європейських держав. Обидва президенти наголосили на важливості розвитку інших енергоносіїв для Європи, зокрема скрапленого природного газу.
Зеленський та Макрон також домовилися про зустріч у Брюсселі 15 грудня.
Про наміри Макрона обговорити із Зеленським деескалацію ситуації з Росією стало відомо після розмови Володимира Путіна та Джо Байдена. Також у Макрона 10 грудня відбулося обговорення цієї теми з новим канцлером Німеччини Олафом Шольцом.
Стягування російських військ
Ще з квітня 2021 року біля кордону з Україною та в окупованому Криму відбувалося значне підвищення військової активності. У травні, а потім у вересні Київ заявив, що російська армія залишається біля українського кордону.
Начальник ГУР МО Кирило Буданов 21 листопада заявив, що Росія готується до можливої атаки на схід і південь України в січні-лютому 2022 року. Наразі, за даними розвідки, біля кордонів України перебувають 92 тисячі російських військових.
Міністр оборони України Олексій Резніков нещодавно заявив, що не вірить у «велику переможну війну Росії над Україною», і додав, що ЗСУ зараз на високому рівні.
Водночас речник президента Росії Дмитро Пєсков назвав інформацію про загрозу нападу на Україну штучно створеною істерикою. Він припустив, що це Київ хоче почати військові дії, щоби звільнити окуповані території.
Путін і НАТО
1 грудня Путін запропонував розпочати переговори із Заходом про гарантії нерозширення НАТО на схід. Після цього як в Альянсі, так і в уряді України вкотре наголосили, що Москва не може перешкодити Києву зблизитися з НАТО і не має права голосу в цьому питанні.
Президент США Джо Байден переконував, що не прийме жодних «червоних ліній» Путіна щодо вступу України в НАТО. У Білому домі переконують, що цю позицію американський лідер підтвердив і під час переговорів із Путіним 7 грудня.
- Поділитися: