Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк упевнений, що президент Володимир Зеленський повинен звільнити Андрія Богдана з посади глави Офісу президента через конфлікт інтересів у справі ПриватБанку.

Про це Данилюк заявив в інтерв’ю «ВВС News Україна».

«У професійному світі, де все базується на професійних стандартах, якщо людина є адвокатом, то конфлікту інтересів ти маєш уникати. І якщо ти цього зробити не можеш, то маєш подати у відставку», — сказав він.

Нагадаємо, до роботи в ОПУ Богдан був адвокатом олігарха Ігоря Коломойського, який намагається через суди повернути контроль над ПриватБанком.

Саме через ситуацію з ПриватБанком, націоналізацію якого можуть скасувати, пішов у відставку Данилюк. Він також не став заперечувати, що в нього є конфлікт з Богданом.

«Так, можна сказати, що напружені стосунки», — сказав екс-секретар РНБО.

Водночас він зазначив, що такі стосунки в них не через ситуацію з ПриватБанком, а через «абсолютно різні цінності».

«Я просто пів життя прожив за кордоном, бачив, як все працює в розвинених країнах. Тобто хочу, щоб Україна була успішна і розумію, що для цього необхідно. Щоб будувалася прозора влада, щоб були незалежні інституції. Ми тут звикли, що у нас у всіх є телефони і ми зараз кого треба наберемо і «порішаєм» зараз. Це точно — минуле, і це те, що тягне Україну назад. Люди, які приносять це у нову владу, вони несуть надзвичайні ризики», — пояснив Данилюк.

Також екс-секретар РНБО вважає нісенітницею заяви з Офісу президента, що у Данилюка та в ОПУ «різні бачення темпів реформ».

«А які реформи? І хто робить ці реформи, Богдан робить реформи? Важко коментувати нісенітниці. Голова Офісу каже, що він кудись швидко біжить. Цікаво, куди він дуже швидко біжить. Наприклад, усі мої ініціативи блокувалися безпосередньо Офісом президента. Зокрема і щодо Служби фінансових розслідувань — повністю готовий законопроєкт, реформа СБУ, реформа структури РНБО», — сказав він.

Нагадаємо, Данилюк заявив, що пішов у відставку через можливе скасування націоналізації ПриватБанку.

27 вересня стало відомо, що Олександр Данилюк подав у відставку з посади секретаря РНБО.

30 вересня президент Володимир Зеленський погодив звільнення Данилюка.

1 жовтня суд про повернення акцій ПриватБанку Коломойському повторно перенесли.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів президента суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Поділитись: