Господарський суд Києва повторно переніс розгляд справи за позовом Ігоря Коломойського, у якому той хоче повернути собі акції націоналізованого ПриватБанку. Новий розгляд справи відбудеться 8 жовтня.

Про це повідомляє журналістка hromadske із зали суду.

Зазначається, що до суду надійшло клопотання про зупинення провадження у справі до вирішення питання щодо юрисдикційної підсудності цієї справи саме Господарському суду міста Києва. Відповідне рішення має ухвалити Верховний суд.

«Це не просте питання. Є законодавство, яке повинно враховуватися суддями під час розгляду цієї справи і пов'язаних із нею. Є різні норми процесуального та матеріального права, у процесі було задіяно дуже багато учасників — як органів владних повноважень, так і суб'єктів приватного права. І тому сьогодні Верховному суду однозначно визначитися із підсудністю не вдасться», — зазначив представник юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

«Спочатку було звернення колишніх власників про допомогу — фактично врятувати банк. Наразі вони називають це тиском на власників, проте жодних аргументів та доказів ми не бачимо. Сьогоднішнє клопотання ми підтримуємо, бо наразі у двох різних судових гілках, адміністративній та господарській, розглядаються одні й ті самі вимоги», — сказав представник ПриватБанку на суді Андрій Пожидаєв.


Попередні слухання у справі повернення акцій ПриватБанку Коломойському відбулися 24 вересня. Тоді слухання також перенесли — на 1 жовтня.

Нагадаємо, що за декілька днів до виборів суди ухвалили одразу три рішення на користь колишнього власника ПриватБанку Ігоря Коломойського. Так, 18 квітня — за три дні до другого туру виборів — Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

17 вересня видання Financial Times опублікувало статтю, у якій надало коментар прем'єр-міністра України Олексія Гончарука щодо ймовірного компромісу з Ігорем Коломойським щодо ПриватБанку. Сам Гончарук таку заяву спростував.

13 вересня Коломойський заявив про появу «вікна можливостей» в укладанні мирової угоди з ПриватБанком.

«Якась мирова угода, якось вийти із ситуації. Вона ж не може бути вічно напруженою. Сьогодні хороше вікно можливостей», — додав Коломойський.

Раніше Коломойський заявляв, що хоче отримати від держави компенсацію за націоналізацію ПриватБанку у розмірі 2 мільярди доларів. Саме у таку суму олігарх оцінив власний капітал, який він вклав у банк.

Поділитись: