Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову із прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу.

Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Зокрема Зеленський зауважив, що Україна зацікавлена у закупівлі ізраїльської вакцини проти коронавірусу, яка наразі проходить випробування в Ізраїлі.

Наразі у світі розробляють понад 100 вакцин від коронавірусу. Жодна з них поки не має доведеної ефективності в лікуванні коронавірусної хвороби. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, у найкращому випадку готова вакцина з'явиться до кінця 2020-го.

У світі з початку епідемії коронавірусне захворювання виявили у 21 мільйона людей. З них 13,9 млн пацієнтів уже одужали та 757 тисячі — померли від ускладнень.

Угод про вільну торгівлю

Нетаньягу повідомив, що його уряд найближчим часом має завершити ратифікацію угоди про вільну торгівлю між Ізраїлем та Україною.

Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані у 2015 році, і лише у 2017 році пройшли 11 раундів перемовин. Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку. Угоду підписали 21 січня 2019 року. Вона має збільшити обсяги двосторонньої торгівлі між країнами. Так, українським компаніям дозволять експортувати товари до Ізраїлю без мит, що збільшить їхню конкурентоздатність у цій країні.

Також український президент привітав Нетаньягу із досягненням домовленостей про нормалізацію відносин між Державою Ізраїль та Об’єднаними Арабськими Еміратами.

Своєю чергою, Нетаньягу зауважив, що Ізраїль уклав не першу мирну угоду з арабською країною.

Очільник ізраїльського уряду привітав домовленості щодо нового режиму припинення вогню на лінії розмежування на Донбасі.

Ізраїль та Об’єднані Арабські Емірати домовилися про укладання мирного договору. Таким чином, ОАЕ стать третьою країною арабського світу, яка встановить дипломатичні відносини з Ізраїлем.

Поділитись: