Президент України Володимир Зеленський під час зустрічі в «нормандійському форматі», Париж 9 грудня 2019
Фото:

Офіс президента України

Президент України Володимир Зеленський заявив, що люди мають право на акції протесту щодо зустрічі в «нормандійському форматі», але вони стали «козирем і аргументом» для президента Росії Володимира Путіна у переговорах 9 грудня в Парижі.

Про це він сказав під час пресконференції за підсумками саміту «нормандійської четвірки».

«Ви ж знаєте, що Україна — то демократична країна. Акції, акції — там дуже багато акцій… До речі, я вже жалію, що ми відкрили [територію біля Офісу Президента] — правда, неможливо працювати, бо вони там кричать, гудять», — пожартував Зеленський.

Утім він також додав, що під час перемовин російська сторона приводила «в деталях» аргументи щодо радикалізації в Україні, наводячи, в тому числі, й нинішні протести.

«Це був дуже непростий діалог із дуже непростими людьми. І мені здається, ці акції — тільки козир і аргумент, яким сьогодні користувався президент Російської Федерації», — додав Зеленський.

Нагадаємо, 4 грудня 2019-го партії «Голос», «Європейська Солідарність» та «Батьківщина» закликали українців вийти на Майдан 8 грудня — напередодні зустрічі лідерів «нормандської четвірки» у Парижі.

Вказані партії вважають, що напередодні зустрічі у Парижі «необхідно нагадати владі про «червоні лінії».

Йдеться про наступні вимоги:

  • Жодних компромісів щодо унітарної держави і ніякої федералізації.
  • Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу.
  • Жодних політичних дій, зокрема виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації. Зокрема, виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю над державним кордоном.
  • Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну.
  • Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

9 грудня після зустрічі Зеленського з Путіним та проведення першої на останні три роки «нормандської зустрічі», учасники акції під Офісом президента в Києві заявили, що Зеленський «не перетнув червоні лінії».

Поділитись: