Президент Володимир Зеленський пояснив, що перший президент України Леонід Кравчук «досвідчена людина» та має авторитет, тому призначив його головою Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Про це він розповів на брифінгу під час робочої поїздки на Донеччину.

«У нас було декілька кандидатур. Я вважаю, що очолювати групу повинна потужна, мудра, освічена людина, яка має авторитет у всій Україні, зокрема на тимчасово окупованих територіях... Він досвідчена людина», — сказав Зеленський.

Також він додав, що з Кравчуком працюватиме перший український прем'єр 87-річний Вітольд Фокін, віцепрем'єр з питань реінтеграції Олексій Резніков та радник президента Руслан Демченко.

«У нас достатньо потужна група. Я тільки зараз бачу зростання кількості переговорів і зустрічей», — зазначив президент.

Чому змінили главу ТКГ?

До цього Тристоронню контактну групу очолював другий президент України Леонід Кучма. Але 28 липня стало відомо, що він більше не братиме участь у перемовинах у Мінську. Тоді йому почали шукати заміну.

Зеленський казав, що розглядається кандидатура Леоніда Кравчука, Олексія Рєзнікова та інших на очільника групи. Президент хотів знайти баланс: «людина, з якою розмовляє Росія, людина, яку поважають в Україні, людина, яка може домінувати за столом перемовин».

Врешті-решт вирішили, що групу очолюватиме 86-річний Кравчук. Він пообіцяв «до останнього подиху» працювати над пришвидшенням миру на Донбасі.

Кравчук уже розповів про два компроміси, на які готовий піти щодо Донбасу. Перший — замість поняття «особливий статус Донбасу» хоче ввести «особливу систему управління» в цих регіонах. Другий — створити вільну економічну зону в цих районах.

Поділитись: