Зеленський та прем'єр Британії домовилися підготувати нову Угоду про співробітництво на тлі можливого Brexit

Президент України Володимир Зеленський та прем'єр—міністр Великої Британії Борис Джонсон домовилися пришвидшити підготовку нової Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та партнерство між країнами через можливий Brexit.

Про це передає Офіс президента.

«Нова угода між Україною та Великою Британією розширить нашу економічну співпрацю та закріпить стратегічний характер партнерства», — зазначив Зеленський.

Також політики обговорювали питання щодо спрощення візового режиму з Великою Британією для громадян України.

Зазначимо, якщо до 31 січня 2020 року Британія виконає необхідні процедури, вона офіційно вийде з ЄС. Далі починається 11-місячний перехідний період до грудня 2020 року, протягом якого ЄС і Британія мають юридично закріпити свої майбутні відносини — в тому числі торговельні.

Крім того, Зеленський висловив співчуття у зв’язку із загибеллю британських громадян під час катастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» в Ірані. Як передає Офіс президента, Зеленський запросив Велику Британію долучитися до розслідування катастрофи й Джонсон погодився, що британські фахівці мають бути долучені до справи.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • Іран самостійно вивчатиме чорні скриньки літака МАУ, але українські експерти зможуть слідкувати за цим процесом.
  • У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800, який зазнав аварії, отримали у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.
  • За словами секретаря РНБО Олексія Данилова, Україна розглядає чотири основні версії аварії: ураження літака зенітною ракетою; зіткнення з БПЛА або іншим літаючим об’єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака в результаті терористичного акту.