Президент Володимир Зеленський підписав указ про внесення змін до Положення про проходження громадянами військової служби у Збройних силах України.

Відповідний указ оприлюднений на сайті глави держави.

Так, Положення доповнюється пунктом 263, у якому йдеться, що «у разі введення воєнного стану та утворення військових адміністрацій населених пунктів, районних, обласних військових адміністрацій для формування військових адміністрацій до них відряджаються військовослужбовці з метою виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки із залишенням на військовій службі без виключення зі списків особового складу». 

«Заміщення посад військовослужбовцями здійснюється згідно з переліком посад у військових адміністраціях населених пунктів, які підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів, та переліком посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і начальницького складу правоохоронних органів у районній, обласній військовій адміністрації, затвердженими президентом України за поданням начальника Генерального штабу - головнокомандувача Збройних сил України», — йдеться в указі.

Відрядження військовослужбовців до військових адміністрацій із залишенням на військовій службі та їхнє відкликання здійснює начальник Генштабу. 

Крім того, про призначення військовослужбовців, відряджених на посади у військові адміністрації, відповідні військові адміністрації письмово повідомляють Генштаб ЗСУ.

При цьому за погодженням з Генштабом відряджені військовослужбовці звільняються з посад у військових адміністраціях та направляються у розпорядження Генштабу в разі припинення або скасування воєнного стану, завершення виконання завдань в інтересах оборони держави та її безпеки, невиконання військовослужбовцем обов`язків за займаною посадою.

У разі потреби начальник Генштабу може відкликати з військової адміністрації відряджених військовослужбовців, повідомивши про таке відкликання начальника військової адміністрації з наданням відповідної заміни.

Окремо в указі уточнені строки вислуги для осіб молодшого і старшого офіцерського складу, які проходять військову службу, за умов «оголошення стану війни». Зокрема такі строки вислуги встановлюються «до дня і часу припинення стану війни».

Крім того, у новій редакції викладено пункт 159.

«Курсанти навчальних частин (центрів) із числа громадян, прийнятих на військову службу за контрактом осіб рядового складу, сержантського і старшинського складу, після закінчення курсу підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) призначаються на посади згідно з отриманою військово-обліковою спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються в розпорядження командира військової частини А0515», — сказано в документі.

«Військовослужбовці, які направлялися для підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) без виключення зі списків особового складу військових частин, після закінчення підготовки (перепідготовки, підвищення кваліфікації) повертаються до військових частин, з яких вони направлялися на таку підготовку», — йдеться в указі.

Нагадаємо, на засіданні РНБО 26 грудня п’ятий президент Петро Порошенко оголосив про припинення воєнного стану.

Воєнний стан запровадили після захоплення Росією українських суден з моряками у Керченській протоці.

Особливий режим діяв у регіонах, розташованих уздовж російського кордону, придністровської ділянки молдовського кордону та на узбережжі Чорного і Азовського морів. Це, зокрема, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області.

Поділитись: