Письменник Сергій Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу.

Письменник Сергій Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Упевнений, ти сам розумієш, що в Україні є дуже багато людей, які хвилюються за тебе, турбуються, підтримують тебе, не забувають. А головне, чекають на твоє якомога скоріше повернення додому, в Україну», — написав Жадан.

Також він побажав Павлу Грибу «залишатися самим собою» і висловив сподівання, що політв'язень найближчим часом повернеться в Україну.

«Упевнений, що саме так все і буде, і ти найближчим часом повернешся на Батьківщину», — додав український письменник.

Жадан також написав на своїй сторінці: «З власного досвіду знаю як це —бути в Білорусі звинуваченим у тероризмі. Коли півтора роки тому їхав у мінтовському "бобіку" нічним зимовим Мінськом, єдине чого хотілось, аби це справді були білоруські мінти, а не ряжені росіяни. Розслабився, лише опинившись за міцними дверима ровд».

«На місці Павла потенційно може опинитись будь-хто з нас. Росіяни ведуть війну проти нас усіх. Ми всі для них потенційні терористи. З тієї простої причини, що ми українці», — додав пиьменник.

У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі. Українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили.

Також у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

3 липня 2018-го батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Марина Гриб зазначила, що Павло їй хотів допомогти. Зараз Таня Єршова проходить у якості свідка у справі Гриба.

Гриба звинувачують у тому, що він схиляв подругу — 18-річну Тетяну Єршову із Сочі — скоїти теракт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile