УКРАЇНА

Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу

15 серпня, 2018 20:48
УКРАЇНА/Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу
Зберегти
Вигляд
Письменник Сергій Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу.

Письменник Сергій Жадан написав листа підтримки українському політв'язню Павлу Грибу.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Упевнений, ти сам розумієш, що в Україні є дуже багато людей, які хвилюються за тебе, турбуються, підтримують тебе, не забувають. А головне, чекають на твоє якомога скоріше повернення додому, в Україну», — написав Жадан.

Також він побажав Павлу Грибу «залишатися самим собою» і висловив сподівання, що політв'язень найближчим часом повернеться в Україну.

«Упевнений, що саме так все і буде, і ти найближчим часом повернешся на Батьківщину», — додав український письменник.

Жадан також написав на своїй сторінці: «З власного досвіду знаю як це —бути в Білорусі звинуваченим у тероризмі. Коли півтора роки тому їхав у мінтовському "бобіку" нічним зимовим Мінськом, єдине чого хотілось, аби це справді були білоруські мінти, а не ряжені росіяни. Розслабився, лише опинившись за міцними дверима ровд».

«На місці Павла потенційно може опинитись будь-хто з нас. Росіяни ведуть війну проти нас усіх. Ми всі для них потенційні терористи. З тієї простої причини, що ми українці», — додав пиьменник.

У серпні 2017-го український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило його сина Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом з'ясувалось, що 20-річний Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі, його звинуватили у тероризмі. Українські лікарі відправились до українця Павла Гриба, який перебуває у СІЗО Краснодара. Однак, російські правоохоронці їх не пустили.

Також у Росії заблокували переказ коштів на рахунок Павла Гриба.

Батько Павла Ігор Гриб наголосив, що за час перебування у СІЗО у його сина значно погіршився зір. Раніше батько Гриба повідомляв, що російські силовики силовики посилили психологічний тиск на Павла.

3 липня 2018-го батько політв'язня Гриба Ігор повідомив Громадському, що його сина після етапування до іншого слідчого ізолятора у російському Ростові-на-Дону сильно побили в'язні, коли дізнались за якою статтею його обвинувачують. Крім того, у Павла відібрали всі речі та продукти харчування, які напередодні передали українські консули.

23 липня у Північно-Кавказькому окружному суді Ростова зачитали обвинувальний акт українському 20-річному політв’язню Павлу Грибу. 

Гриб на суді в Ростові передав українцям, аби не забували про незаконно засуджених в Росії громадян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ніякої школи він підривати не хотів» — інтерв'ю з мамою Павла Гриба

Марина Гриб зазначила, що Павло їй хотів допомогти. Зараз Таня Єршова проходить у якості свідка у справі Гриба.

Гриба звинувачують у тому, що він схиляв подругу — 18-річну Тетяну Єршову із Сочі — скоїти теракт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Любов і ФСБ: як побачення закінчилося для 19-річного українця арештом

Пов`язані новини