Журналістів «Радіо Свобода» не пустили на передачу українських полонених у Мінську вдень 28 червня. Напередодні про звільнення громадян із ватажками самоназваних «ДНР» і «ЛНР» домовився кум Путіна Віктор Медведчук.

28 червня в 14.30 в аеропорту «Мінськ» була запланована передача від бойовиків чотирьох українських полонених. Журналісти вранці 28 червня подали в прес-службу ініціатора передачі, голови політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктора Медведчука список для акредитації, отримавши підтвердження, що можна буде висвітлювати цю подію.

«Охоронці (в аеропорту, ред. ) заявили, що прес-служба Медведчука не підтвердила присутність «Радіо Свобода». Від подальших пояснень відмовились», — повідомив Громадському кореспондент «Радіо Свобода Білорусь» Валерій Калиновський. 

На передачі українців були присутні російські пропагандистські канали НТВ, Россия-1. В Україні транслював брифінг Медведчука в Мінську підконтрольний йому канал 112.

Нагадаємо, самоназвані «Донецька народна республіка» та «Луганська народна республіка» звільнили чотирьох громадян України, які перебували в полоні. Цих осіб передали Віктору Медведчуку. Удень 28 червня Медведчук разом із цими особами дав прес-конференцію в аеропорту Мінська. Він повідомив, що звільнених привіз літак з Ростова-на-Дону і далі вони летять у Київ.

В МЗС Білорусь привітали звільнення українців.

Також Медведчук обурився критикою Володимира Зеленського, він заявив, що займається обмінами та звільненнями з 2014 року, «а не під вибори».

Напередодні у Медведчука назвали імена тих, кого звільнять. Це:

  • Великий Дмитро Миколайович, 1988 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 11.09.2016 
  • Веремейчик Яків Петрович, 1986 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 25.05.2018 
  • Міхеєв Едуард Анатолійович, 1964 р.н., цивільний, затриманий бойовиками 16.10.2017 
  • Горяінов Максим Анатолійович, 1984 р.н., військовий ЗСУ, потрапив у полон 22.05.2019

27 червня у Медведчука анонсували звільнення чотирьох полонених з окупованого Донбасу. Один із лідерів «Опозиційної платформи — За життя» Вадим Рабінович заявив, що в Мінську відбудеться передача полонених з самоназваних «ЛНР» і «ДНР». Медведчук зустрівся із ватажками самоназваних республік. Президент України Володимир Зеленський обурився, що питання звільнення полонених українців глава політради партії «Опозиційна платформа — За життя» Віктор Медведчук підняв саме перед виборами.

У Службі безпеки заявили, що не мають інформації щодо 4 людей, про звільнення яких з «ДНР» і «ЛНР» домовився Медведчук.

Кум президента Росії Володимира Путіна, голова політради партії «Опозиційної платформи — За життя» Віктор Медведчук кілька років бере участь у переговорному процесі щодо звільнення та обміну полонених. 

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Поділитись: