Головна редакторка «Слідство.Інфо» та одна з авторок журналістського розслідування щодо вбивства Павла Шеремета Анна Бабінець заявила, що слідство надало недостатньо «струнких доказів» у справі про вбивство журналіста Шеремета.

Про це вона сказала в ефірі програми «Нині вже» на hromadske.

Вона зазначила, що докази слідства її повністю не переконали. За словами журналістки, поліція представила багато емоційних розмов, але не конструктивних доказів, зокрема щодо мотивів та замовника.

«Усі ці роки розглядалася версія про професійну діяльність Павла, тепер стала загальна дестабілізація. Вона також розглядалася. Пам'ятаю, що через 9 місяців після вбивства Павла пріоритетною версією поліції була професійна діяльність. І так виходить, ця група, за інформацією від поліції, і стовпи підриває, і вирішила журналіста відомого підірвати. Хочеться більше струнких доказів», — сказала Бабінець.

За словами журналістки, виглядає логічним пов’язати рух у слідстві зі зміною глави Нацполіції та слідчої групи 2 місяці тому, адже після цього почалися перші затримання та підозри. Водночас журналістка додала, що в таких темпах «є певний присмак штучності».

У четвер, 12 грудня, у Національній поліції назвали п'ятьох підозрюваних у справі щодо вбивства журналіста Павла Шеремета.

Це Яна Дугарь, Юлія Кузьменко, Антоненко та подружжя Грищенків.

Так, Яна Дугарь військова медсестра, Юлія Кузьменко наразі працює дитячим хірургом в Охматдиті та допомагала військовим під час війни на Донбасі, музикант Riffmaster і доброволець Андрій Антоненко та подружжя ветеранів війни на Донбасі Владислав та Інна Грищенки.

За даними слідства, Антоненко та Кузьменко закладали вибухівку під авто.

Увечері 12 грудня Аваков заявив про затримання фігурантів у справі Шеремета та анонсував брифінг. Кількома хвилинами раніше музикант Riffmaster Андрій Антоненко повідомив, що до нього прийшли з обшуками та підозрюють у вбивстві журналіста Шеремета.

Восени 2019-го року в Івано-Франківську та Києві арештували подружжя ексвійськових — Владислава та Інну Грищенків з позивними «Буча» та «Пума». Їх підозрювали у замаху на вбивство чоловіка у Косові. Деякі українські ЗМІ написали, що подружжя Грищенків ймовірно фігурує у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Детальніше про це дивіться у матеріалі hromadske.

Журналіст Павло Шеремет загинув 20 липня 2016-го о 7:45 ранку внаслідок вибуху машини. Він їхав на ранковий ефір своєї програми. 

Убивство Шеремета, розслідування якого високопосадовці публічно називали «справою честі», досі залишається нерозкритим. У Генпрокуратурі повідомили, що відпрацьовують 4 версії щодо вбивства Павла Шеремета.

З моменту вбивства слідство відмовлялося від оприлюднення суттєвої інформації стосовно ходу розслідування, для якого була створена спецгрупа із залученням ФБР.

Попри численні експертизи, допити понад 1000 осіб, вилучення відео з камер спостереження обсягом понад 150 терабайтів, протягом трьох років у справі про вбивство Шеремета не було жодного офіційного підозрюваного. 

У МВС заявляли, що розслідування справи ускладнює російське громадянство Шеремета.

10 травня 2017-го журналісти презентували фільм-розслідування про вбивство журналіста Павла Шеремета. У ньому йдеться про те, що співробітник СБУ Ігор Устименко був біля дому Шеремета в ніч перед вбивством.

Співзасновник міжнародного проєкту розслідування корупції та організованої злочинності OCCRP Дрю Салліван вважає, що українська влада свідомо не розслідує вбивство журналіста

Колеги та рідні Шеремета вимагали відставки Авакова через нерозкриття вбивства журналіста.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile