Війна

Журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва

6 липня, 2018 17:07
Війна/Журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва
Зберегти
Вигляд
Учасники «Донбас Медіа Форуму 2018», який на даний момент проходить в Харкові, закликали президента України активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі донецького журналіста і блогера Станіслава Асєєва (Васіна).

Учасники «Донбас Медіа Форуму 2018», який на даний момент проходить в Харкові, закликали президента України активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі донецького журналіста і блогера Станіслава Асєєва (Васіна).

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

«Ми, учасники «Донбас Медіа Форуму-2018, звертаємося до Президента України та представника МЗС з вимогою активізувати зусилля і тиск через міжнародні структури на ляльководів ДНР, для того, щоб домогтися безумовного звільнення Станіслав Асєєва
(Васіна). Часу немає, кожна хвилина зволікання може стати фатальною», — йдеться у зверненні.

На знак підтримки присутні представники засобів масової інформації та громадських організацій зі всієї України зібрали понад три сотні підписів, які пізніше будуть передані учасникам переговорів в форматі «Нормандської четвірки».

27-річний Станіслав Асєєв був викрадений бойовиками так званого МГБ самоназваної «Донецької народної республіки». З моменту зникнення 2-го червня 2017 року про стан здоров’я Асєєва нічого невідомо.

«Очевидно, журналіст Асєєв потрапив за ґрати тільки за свої тексти і думки, які не співпали з думками самопроголошеної влади ДНР. «Злочин» Станіслава в тому, що йому вдалося до арешту з точністю документального кіно відобразити в своїх текстах те, що
відбувалося по той бік лінії розмежування. Він називав своїми іменами ті події, які відбувалися на той момент в невизнаній республіці », — зазначив організатор форуму Олексій
Мацука.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Пов`язані новини