У Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, запустили технологічну лінію з дегазації полігону твердих побутових відходів, що передбачає видобуток газу з твердого сміття та його використання для вироблення електроенергії.

У Кам’янці-Подільському, що на Хмельниччині, запустили технологічну лінію з дегазації полігону твердих побутових відходів, що передбачає видобуток газу з твердого сміття та його використання для вироблення електроенергії.

Про це повідомляє прес-служба Кам’янець-Подільської міської ради.

Як зазначається, за допомогою даного проекту місто планує виробляти до 4 мільйонів кіловат-годин електроенергії щорічно. При цьому, рівень викидів парникових газів зі сміттєзвалища суттєво скоротиться.

Наразі відбувся запуск першої черги проекту, яка передбачає видобування газу зі сміття з метою виробництва електроенергії.

Друга черга передбачає виробництво метану, який буде заміняти природний газ, а також вуглекислого газу та тепла, які планують використовувати у теплицях. Всі компоненти виготовлятимуть з твердих побутових відходів, що накопичились на сміттєвому полігоні.

«Загалом передбачається в рік отримувати 4 мільйонів кВт/год електроенергії, 5 тис. кВт/год тепла, зменшити викиди парникових газів на 20 тис. тонн і наповнити бюджет міста на 1,5 млн грн», — повідомляють у прес-службі міськради.

Там також додають, що на реалізацію проекту не витрачали коштів міського бюджету. Перша черга, вартістю 25 мільйонів гривень, профінансована за рахунок коштів американського уряду в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

Нагадаємо, що на початку липня 2018 року у Кам’янці-Подільському відкрили єдину в Україні теплову біоелектростанцію.

Раніше повідомлялось, що 25% електроенергії в світі виробили з альтернативних джерел енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Раніше стало відомо, що компанія «ДТЕК» Ріната Ахметова хоче побудувати одну з найбільших сонячних електростанцій у Європі неподалік Дніпра.

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile