Пріоритетність притягнення до відповідальності президента-утікача Віктора Януковича, яку обрав для себе генеральний прокурор Юрій Луценко, закриває інтерес сприяти в розслідуванні щодо виконавців злочинів на Майдані. Про це заявив начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк в ефірі програми Громадського «Нині вже».

«Прокурор (Юрій Луценко — ред.) оголосив пріоритетом при призначенні на посаду саме притягнення до відповідальності Януковича…й інших високопосадовців, причетних, яким повідомлено про підозру в організації цих подій, от інтерес щодо саме цього розслідування закриває інтерес і бажання сприяти у розслідуваннях щодо виконавців», — сказав Горбатюк.

Він зазначив, що поки ГПУ не з'ясує обставини, у яких відбувалися вбивства, притягти до відповідальності підозрюваних в організації неможливо.

«Нерозуміючи того, що поки ми не з'ясуємо обставини, як відбувалися вбивства, хто їх вчинив, хто передавав накази, притягти до відповідальності, достатньо зібрати доказів для засудження тих же ж осіб, які підозрюються в організації, не буде», — сказав Горбатюк.

19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генеральна прокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям

Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: