Телеканал «Звезда», яким володіє Міністерство оборони Російської Федерації, зняв сюжет про свою поїздку до Києва.

Сюжет викладено на сайті телеканалу.

Журналістка «Звезди» Діана Сіразі говорить, що для виконання свого «професійного обов’язку» (тобто в’їзду до України) російські кореспонденти іноді змушені «вигадувати причини — говорили, що їдуть на концерт, на побачення чи що чекає хвора бабця».

Через відсутність прямого авіасполучення між Москвою й Києвом працівники «Звезди» летіли через Мінськ.

У сюжеті показується, як Сіразі розпитує начебто «жителів Києва» в мінському аеропорту про те, чи проти вони приїзду в Україну російських журналістів. Показують лише слова одного чоловіка без титрів, який не висловлює жодних заперечень.

Далі журналістка «Звезди» показує безперешкодне проходження української митниці, а завершує свій сюжет стендапом на Майдані Незалежності.

«Ну ось ми і в центрі Києва. Я на Майдані. Правда, поки незрозуміло — чи всім російським журналістам відкрили шлях і чи надовго це?» — говорить Сіразі.

Знімальна група «Звезди» стала одними з перших російських журналістів, яких пустили до Києва після відповідної заяви президента України Володимира Зеленського на саміті «Нормандської четвірки» в Парижі 9-10 грудня.

«Ви приїдьте, я вам особисто покажу. Тільки щоб реально. Не так, як ваші, є там товариш Соловйов. Весело говорить у Москві, що відбувається — а я завжди кажу, а ви приїдьте прямо, що у нас відбувається, подивіться, походіть ніжками, ручками, «глазкамі». Нічого страшного, я думаю, туфлі Бріоні, чи що там, не забруднить людина», — сказав тоді Зеленський, відповідаючи на питання журналістів.

Російський пропагандист Володимир Соловйов у відповідь нагадав, що йому заборонено в’їжджати в Україну, запропонував українському президенту Зеленському зробити з ним інтерв’ю, а також закликав його відвідати окупований Донецьк.

За словами пропагандиста, російський лідер, на відміну від українського, думає про людей, про що говорив під час «нормандського саміту».

Зазначимо, генеральний директор російського «Першого каналу» Костянтин Ернст визнав, що інформація про збиття «Боїнга» рейсу MH17 на Донбасі українським винищувачем є брехнею.

Нагадаємо, раніше російська пропагандистка Ольга Скабєєва додзвонилася до президента України Володимира Зеленського та запропонувала «поговорити». Однак говорили недовго: після кількох речень Зеленський поклав слухавку.

Поділитись: