Zoom погодився заплатити $85 млн користувачам, які звинуватили його в неналежному захисті даних і приватності

Сервіс відеовикликів Zoom у суботу, 31 липня, погодився на досудове врегулювання колективного позову й виплату 85 мільйонів доларів компенсації користувачам, які звинуватили платформу в неналежному поводженні з персональними даними й слабкому захисті.

Про це повідомляє Reuters.

Позов проти Zoom подали ще в березні 2020 року користувачі сервісу, які оформили платну підписку. Вони заявили, що Zoom передавав їхні особисті дані до Facebook, Google та LinkedIn, чим порушив їхнє право на приватність.

Позивачі стверджують, що Zoom хибно заявляє про наскрізне шифрування відеодзвінків — насправді ж платформа за бажання може отримати доступ до будь-якого з них.

Крім того, сервіс можуть легко зламати хакери, які транслюватимуть у відеодзвінках небажаний контент (наприклад порнографію) — це явище отримало назву «бомбардування Zoom» (англійською «Zoombombing»).

За даними адвокатів позивачів, за платні підписки їхніх клієнтів Zoom отримав близько 1,3 мільйона доларів прибутку. Але вони просять суд стягнути з сервісу 85 мільйонів доларів компенсації плюс ще понад 21 мільйон доларів юридичних витрат.

Кошти будуть розподілені так: для позивачів із підпискою на Zoom — або 15% вартості підписки, або 25 доларів (залежно від того, що більше); для позивачів без підписки — 15 доларів.

Zoom ще в березні 2021 року просив суд частково відхилити позов, але суддя тоді лише частково задовольнив це клопотання — він постановив, що за «бомбардування Zoom» платформа відповідальності не несе.

Коментуючи пропозицію компенсації, в Zoom заявили: «Приватність і безпека наших користувачів є ключовими пріоритетами для сервісу, і ми серйозно ставимося до довіри, яку на нас покладають наші користувачі».

Пропозицію Zoom щодо компенсації ще має затвердити суд. Як повідомляє NPR, наступне судове засідання в справі призначене на жовтень 2021 року.

На тлі пандемії коронавірусу Zoom став популярним сервісом для налагодження дистанційної роботи. Як зауважує Reuters, із січня 2020 по квітень 2021 року кількість працівників компанії зросла з майже 82 тисяч до майже пів мільйона.