Зрив конкурсів на голів податкової та митної служб загрожує співпраці з МВФ та ЄС — Мінфін
Зрив конкурсів на обрання голів Державної податкової та Державної митної служб загрожує подальшій співпраці України з Міжнародним валютним фондом та Євросоюзом.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Конкурси на голів нових відомств, які мають замінити Державну фіскальну службу, намагаються оскаржити у судових інстанціях. У Мінфіні переконують, що підстав для такого оскарження немає.
«Реформа ДФС — надзвичайно важлива для проведення податкової та митної реформи. Чесні та некорумповані очільники Державної податкової та митних служб, як очікується, повинні запустити реформу відомств. Це як раз найбільші очікування бізнесу. Це передумова для отримання траншів допомоги в рамках четвертої програми макрофінансової допомоги від ЄС та в рамках програми МВФ», — повідомляють у Міністерстві фінансів.
Там зазначають, що уряд наразі вживає всіх можливих заходів для того, аби не допустити зриву проведення конкурсів до нових служб та, як наслідок, проведення реформи податкової та митної системи.
Також у Мінфіні повідомили, що сподіваються, що конкурси на посади голів відомств пройдуть за графіком, попри те, що конкурс на голову митної служби суд призупинив.
10 квітня Роман Насіров подав позов до Кабінету міністрів України з вимогою скасувати конкурси на посади голів податкової та митної служб.
Нагадаємо, що 20 березня Кабмін оголосив конкурс на голів податкової та митної служб. Зарплата керівників нових служб складе по 24 тисячі гривень.
18 грудня 2018 року уряд ухвалив рішення про розділення ДФС на 2 окремих органи — митну та податкову служби, а 6 березня 2019 року затвердив відповідні положення про ці державні органи.
Державна фіскальна служба була створена у 2014 році як правонаступник Міністерства доходів і зборів України. Вона відповідальна за податковий та митний напрям. У часи президентства Віктора Януковича, Міністерство доходів і зборів підозрювали у створенні централізованих схем з ухилення від оподаткування та відмивання коштів, а також «торгівлі» податковими кредитами з податку на додану вартість, які завдали збитків державі на мільярди гривень.
- Поділитися: