У травні 2019 року ціни в Україні зросли на 0,7% порівняно з попереднім місяцем. Найбільше на інфляцію вплинула недостатня пропозиція сирих продуктів харчування, зокрема овочів, молока, м’яса, а також проблеми з постачанням пального з Білорусі.

Про це повідомляє Національний банк України у щомісячному коментарі щодо інфляції.

Так, ціни на сирі харчові продукти у травні зросли на 9,3% (відносно травня 2018 року) через здорожчання овочів борщового набору, молокопродуктів та м'яса.

«Крім того, уповільнилося падіння цін на фрукти внаслідок подорожчання яблук у місячному вимірі та вищих цін на полуницю порівняно з минулим роком. Дещо стримувало подорожчання сирих продуктів харчування подальше здешевлення яєць через значний приріст продукції у птахівництві», — зазначають в НБУ.

Там також відзначили, що ріс цін в Україні вплинули проблеми з постачанням пального з Білорусі через проблеми у роботі білоруських НПЗ. Нагадаємо, що ці проблеми виникла після потрапляння до російського трубопроводу «Дружба» забрудненої хлорорганічними продуктами нафти, через що Білорусь обмежила виробництво та експорт бензинів.

Крім цього, постачання бензину до України обмежила й Росія в межах нових торговельних санкцій, які почали діяти з 1 червня.

Нагадаємо, що за даними Держстату ціни у травні зросли на 0,7%, а від початку року — на 4,2%.

У квітні ціни в Україні зросли на 1%. Зокрема вартість цибулі зросла на 29,1%, білокачанної капусти — на 43,9%, буряка — на 16,8%, моркви — на 14,9%, картоплі – на 5,7%.

Місячна інфляція в Україні за березень складала 0,9%. Таким чином за місяць ціни пришвидшили своє зростання на 0,1 відсоткового пункти.

Зазначимо, що у лютому 2019 року ціни зросли на 0,5%.

За підсумками 2018 року інфляція в Україні досягла 5-річного мінімуму — 9,8%.

Раніше у Національному банку знизили облікову ставку до 17,5%. Однак 6 червня Нацбанк призупинив зниження облікової ставки та залишив її на рівні 17,5%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Поділитись: