Звільнений з полону політв’язень Микола Карпюк дав першу прес-конференцію. hromadske транслювало захід наживо.

Микола Карпюк був ув’язненний 5 років та 5 місяців. Його затримали 17 березня 2014 року, на російській стороні кордону між Брянською та Чернігівською областями. У травні 2016 року суд Чечні засудив Миколу Карпюка до 22 з половиною років позбавлення волі. Його разом зі Станіставом Клихом звинуватили у вбивстві російських військових у Грозному в 1994-95 роках.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, з російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Павло Гриб та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, попри масштабний обмін, за даними українського омбудсмена Людмили Денісової, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами щонайменше 115 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чирній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар, на непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: