Звільнений з полону Росії капітан 2-го рангу, командир походу, член екіпажу катера «Бердянськ» Денис Гриценко розповів про події в Керченській протоці у листопаді 2018-го, коли українські кораблі та 24 моряків захопили в полон.

Про це він сказав під час пресконференції 12 вересня.

За його словами, під час подій у протоці рішення доводилося ухвалювати на місці.

«Не відкривати вогонь - так, я прийняв таке рішення», — сказав він.

Гриценко розповів, що перехід був плановим.

«Хлопці виконували завдання за призначенням. Ми знали куди йдемо. Нас попередили, що можливо будуть провокації, ми були готові», — додав він. 

Він також наголосив, що усі 24 військовослужбовці готові продовжити службу.

25 листопада 2018 року біля Керченської протоки у Чорному морі російські військові відкрили вогонь по українських катерах та захопили 24-х членів екіпажу.

Українців утримували в російських тюрмах, не визнаючи військовополоненими, попри зобов’язання міжнародного трибуналу з морського права негайно відпустити військових.

Дивіться історію полонених українських військових — у стрічці журналістки Громадського Вікторії Рощиної «Керченські бранці».

Нагадаємо, 7 вересня відбувся великий обмін полонених, на який чекали вже кілька тижнів. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Поділитись: