Ухвалені Верховною Радою зміни до податкового законодавства, якими звільняються від оподаткування податком на додану вартість сонячні батареї, що імпортуються до України, призвело до того, що бюджет від початку року не виконується зо доходами.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

У мінфіні зазначають, що за 5 місяців 2019 року податкові та митні надходження до бюджету були дещо нижчими за ті, які передбачені планом. Головними причинами цього є менший курс валют, звільнення депутатами від оподаткування ПДВ сонячних панелей, скорочення виробництва тютюну та менші обсяги імпорту.

Водночас у Мінфіні заявляють, що зазначені чинники є тимчасовими та у майбутньому Мінфін зможе виконати бюджет за доходами у повному обсязі.

«Ряд з цих причин мають тимчасовий характер. Імпорт газу підвищується порівняно із початком року, що поліпшує показники виконання надходжень від ПДВ. Виробництво тютюнових виробів зростає тепер після падіння в першому кварталі, що позитивно впливає на динаміку надходжень від акцизу», — повідомляють у Мінфіні.

За даними відомства, недостачі у надходженнях від податків та мит компенсували за допомогою запозичень та випусків облігацій.

Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.

Напередодні міністерка фінансів Оксана Маркарова повідомляла, що причин урізати державні видатки наразі немає.

Зазначимо, що за розрахунками Рахункової палати, від початку року до бюджету не надійшло близько 50 мільярдів гривень передбачених доходів. У Національному банку повідомляють, що у подальшому таке недонадходження може призвести до секвестру бюджету.

Нагадаємо, що у першому кварталі 2019 року бюджет недовиконали на 4,7%.

За перші 2 місяці 2019 року бюджет України недоотримав 13,6 мільярда гривень.

Державний бюджет України за 2018 рік виконали з дефіцитом 59,2 мільярда гривень.

Поділитись: