Податок на бездітність, заморожені активи рф для України та нові відключення світла: головне за 21 травня

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який мав на меті поліпшити демографічну ситуацію в Україні через запровадження «податку на бездітність», однак після критики автор відкликав документ. Рада ЄС підтримала використання прибутків від заморожених активів російського Центробанку для допомоги Україні. «Укренерго» запровадило нові графіки відключень на 22 травня. Зібрали головні новини за 21 травня.
Податок на бездітність
Народний депутат від «Слуги Народу» Сергій Гривко зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, який мав на меті поліпшити демографічну ситуацію в Україні внаслідок запровадження «податку на бездітність».
Депутат пропонував установити демографічний збір для всіх громадян віком від 21 до 58 років — крім людей, які мають трьох або більше дітей або ж безпліддя чи інвалідність І групи.
У мережі після розголосу переважно критикували законопроєкт. Голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що шансів на ухвалення цього «гротескного» законопроєкту немає.
Нові відключення світла
22 травня графіки погодинних вимкнень діятимуть для промислових та побутових споживачів по всій території України з 00:00 до 07:00 та з 18:00 до 24:00, повідомили в «Укренерго».
Там зазначають, що відключення можуть застосувати у разі перевищення визначених обсягів лімітів споживання, які «Укренерго» щовечора доводить до кожного регіону.
Інформацію про те, коли саме будуть відключення у певній області, можна дізнатись у кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах, додають в «Укренерго».
російські активи для України
Рада ЄС підтримала використання прибутків від заморожених активів російського Центробанку для допомоги Україні.
Так, щороку планують вилучати від 2,5 до 3 мільярдів євро, з яких 90% підуть на військові потреби для озброєння української армії.
ЗСУ вразили ще один корабель чорноморського флоту рф
Уночі 19 травня українські військові атакували тимчасово окупований Севастополь. Окрім тральника Чорноморського флоту рф «Ковровец», Сили оборони уразили ракетний корабель «Циклон» проєкту 22800.
Це судно почали будувати в тимчасово окупованій Керчі у 2016 році, а спустили на воду у 2020-му. На озброєння російської армії це судно вступило у 2023 році. «Циклон» також має 8 пускових шахт для крилатих ракет «Калібр» та надзвукових «Онікс».
«Суспільне» виходить із телемарафону
«Суспільний мовник» вирішив розпочати власне мовлення на «Першому каналі». Такий захід він назвав розширенням власного мовлення у телемарафоні «Єдині новини», хоча медіааналітики вбачають у цьому фактичний вихід каналу з марафону.
Так, з 15:00 21 травня «Суспільне» посилюватиме на каналі «Перший» інформаційний блок марафону додатковим новинним контентом, документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями, хоча продовжить обмін контентом з усіма учасниками марафону.
Голова наглядової ради «Суспільного мовлення» Світлана Остапа вважає це «цивілізованим розлученням», якого вдалося досягти в межах розширення виробництва контенту.
Частину чоловіків хочуть повернути з-за кордону?
Саме так. Уряд зобов’язав громадян України, яких зняли з військового обліку через виїзд із держави на понад три місяці, повернутися додому впродовж 30 днів, особисто з’явитися до міського чи районного територіального центру комплектування і стати на військовий облік.
Уряд також зобов’язав закордонні дипломатичні установи інформувати чоловіків віком від 18 до 25 років, які перебувають на постійному або тимчасовому консульському обліку, про необхідність оновити дані та стати на військовий облік.
Військовий облік медиків
Кабінет Міністрів виключив норму, за якою медикині чи фармацевтки, що не стоять на військовому обліку в ТЦК (військкоматах), могли працевлаштовуватись як невійськовозобов’язані.
Тепер усі медикині та фармацевтки повинні стати на військовий облік, якщо бажають працювати далі.
Раніше ця норма передбачала, що жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку, могли працевлаштовуватись як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року. Тепер таку норму виключили.
Інші важливі новини
- Міністерство освіти і науки оприлюднило рекомендації для закладів освіти: вищим навчальним закладам радять розпочати навчальний рік у першій половині серпня, за потреби продовжити його до липня 2025 року та вчитись у суботу в теплі місяці.
- У застосунку «Резерв+» невдовзі з’явиться електронний військово-обліковий документ. Згенерувати його можна буде з 18 червня.
- Європейський Союз підписав угоду про партнерство у сфері безпеки та оборони з Молдовою. Цей документ є першим таким в історії ЄС.
- Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко звинувачує голову Верховної Ради Руслана Стефанчука в сексизмі. Той начебто назвав її «дівчинкою» під час засідання парламенту.
- Німеччина планує збільшити свої видатки на військову допомогу для України до 3,8 млрд євро упродовж 2024 року.
- Поділитися: