Новий законопроєкт щодо НАБУ і САП, продовження протестів та підозра Гусакову: головне за 24 липня

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради новий законопроєкт щодо НАБУ і САП. У Бюро вже прокоментували, що цей документ «відновить незалежність антикорупційних органів». Назарію Гусакову повідомили про підозру у справі про шахрайство на благодійних зборах. Зібрали головні новини за 24 липня.
Новий законопроєкт щодо НАБУ і САП
Президент Володимир Зеленський заявив, що погодив текст законопроєкту, який «гарантує реальне зміцнення системи правопорядку в Україні, незалежність антикорупційних органів, а також надійний захист системи правопорядку від будь-якого російського впливу чи втручання».
Згідно з текстом документа, який увечері оприлюднили на сайті ВР, підпорядкування Спеціалізованої антикорупційної прокуратури генеральному прокурору скасовується, тож САП матиме окремого керівника. Серед інших положень законопроєкту, зокрема, посилення повноважень САП, обмеження впливу генпрокурора на НАБУ, інституційна незалежність САП, спрощення процедури призначення прокурорів.
У Національному антикорупційному бюро заявили, що взяли участь у підготовці цього законопроєкту. У відомстві запевнили, що цей документ «відновить усі повноваження та гарантії незалежності для НАБУ і САП».
Сьогодні ж 48 депутатів із різних фракцій зареєстрували новий законопроєкт про повернення незалежності НАБУ і САП.
Продовження протестів
У Києві 24 липня люди третій день поспіль вийшли на акцію через закон щодо антикорупційних органів НАБУ і САП. Учасники акції виступали проти закону, який обмежує незалежність антикорупційних органів. А також вони вимагали, аби парламент негайно розглянув поданий Зеленським проєкт закону.
На мітинг прийшла народна депутатка Мар’яна Безугла. Вона вийшла із закликом до відставки головнокомандувача Збройних сил Олександра Сирського, а згодом змінила його на заклик до чітких термінів служби для військових та реформи ЗСУ. Натовп вигукував їй «Ганьба!» і «Безуглу геть!».
Назарію Гусакову оголосили підозру
Назарію Гусакову повідомили про підозру у справі про шахрайство на благодійних зборах. Йому закидають привласнення понад 1,3 мільйона гривень. Правоохоронці встановили, що зібрані кошти не були повністю використані за призначенням, а здебільшого спрямовувалися на особисті потреби, азартні ігри, інвестиції в криптовалюти.
На тілі вбитої в полоні Вікторії Рощиної знайшли нові сліди катувань
Нова судово-медична експертиза тіла журналістки Вікторії Рощиної, що загинула в російському полоні, виявила низку тілесних ушкоджень, про які раніше не повідомляли.
Експертиза виявила, що Вікторія мала травму шиї, переломи кісток, крововиливи у м’які тканини скроневої ділянки, правого плеча і гомілок, садно лівої стопи. Раніше було відомо про садна й крововиливи на різних частинах тіла Вікторії, а також зламане ребро. Експерти побачили можливі ознаки застосування електроструму.
28 липня буде Днем пам’яті закатованих або загиблих у полоні
Верховна Рада офіційно встановила в Україні 28 липня Днем памʼяті українських захисників і захисниць, учасників добровольчих формувань та цивільних, які загинули, були закатовані чи страчені в полоні. Цю дату присвятили теракту в колонії окупованої Оленівки, де в ніч проти 29 липня 2022 року загинули щонайменше 53 українських військовополонених.
Інші важливі новини
- З російського полону повернули останнього захисника Зміїного: Віталій Гиренко — удома.
- FT розповіло про відносини між Зеленським та Єрмаком: Сплять в одному бункері та дивляться фільми.
- «Бувають помилкові рішення»: Деякі депутати-«слуги» визнали помилку в голосуванні за закон про НАБУ.
- Генпрокурор повідомив, що двоє його підлеглих отримали підозри: Я обіцяв нікого не покривати.
- Поділитися: