Служба безпеки Грузії заявляє про підготовку провокацій на мітингах для «майданізації»

Протестувальники біля будівлі парламенту в Тбілісі, Грузія, на акції проти закону про «іноагентів», 15 квітня 2024 року
Протестувальники біля будівлі парламенту в Тбілісі, Грузія, на акції проти закону про «іноагентів», 15 квітня 2024 рокуAP Photo / Zurab Tsertsvadze

Служба держбезпеки Грузії заявила, що організатори опозиційних протестів у країні нібито готують провокації проти силовиків за вказівками певних іноземних інструкторів для «майданізації» подій та розвитку «деструктивних та насильницьких сценаріїв».

Про це йдеться в повідомленні грузинської спецслужби.

Там заявляють, що організатори протестів розглядають паралізування транспортних розв’язок у Тбілісі, блокування/барикадування під’їздів до держустанов та стратегічних об’єктів, блокування залізниці, встановлення наметових містечок тощо.

Окрім того, окремі люди нібито активно обговорюють плани нападу на спецназ у разі необхідності. Для цього, «не розголошуючи справжніх причин», молодим людям доручають проносити під парламент легкозаймисті речовини для створення «коктейлів Молотова», а також — каміння та залізні кийки.

Служба держбезпеки Грузії заявила, що до планів активно залучені громадяни Грузії за межами країни, зокрема певна частина грузинів, які воюють в Україні.

«Під час протестів їхні організатори, з метою спровокувати масові заворушення, хаос і правоохоронні органи, керуються інструкціями іноземних інструкторів та активно використовують насильницькі методи, яких навчала організація CANVAS та Пітер Аккерман, метою яких є “майданізація” та провокування подій, подібних до громадянського протистояння 90-х років», — йдеться в повідомленні.

У Службі держбезпеки заявили, що гроші на ці плани надійшли з-за кордону — зокрема криптовалюта, «щоб замести сліди». Там також стверджують, що наприкінці квітня в Грузії певні неназвані іноземні інструктори провели тренінги з транзакцій, пов’язаних з криптовалютою.

Так, там закликали молодих людей на протестах не піддаватися провокаціям, а організаторів акцій попередили, що «будуть вживати негайних правових заходів з метою запобігання ескалації конфлікту», якщо ті «реалізують свої деструктивні плани».

На тлі цієї заяви політрада «Грузинської мрії» ухвалила рішення створити базу даних, до якої будуть включені люди, «причетні до насильства, погроз та шантажу», а також люди, які «прилюдно схвалюють подібні дії».

Що відбувається у Грузії?

3 квітня проросійська політична партія «Грузинська мрія» повторно внесла до парламенту законопроєкт про «іноагентів». Це сталося через рік після того, як аналогічна ініціатива  призвела до багатотисячних протестів  та  була відкликана. Критики законопроєкту вважають його аналогом російського, але влада Грузії каже, що нічого спільного в них немає.

Уже 8 квітня біля будівлі парламенту Грузії стартували акції протесту проти нового законопроєкту.