Пентагон про ППО для України: Переміщення Patriot з Польщі не буде

Міністр оборони США Ллойд Остін. Ілюстративне фото
Міністр оборони США Ллойд Остін. Ілюстративне фотоОфіс президента

Сполучені Штати оголосили, що не планують переміщувати Patriot у Польщі. Раніше ЗМІ писали, що Вашингтон погодився передати Україні одну таку систему протиповітряної оборони з території країни. 

Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін за підсумками зустрічі у форматі «Рамштайн» 13 червня.

«Я бачив повідомлення преси. Що хочу сказати: не буде змін у нашому покритті Patriot у Польщі. Я знаю, що про це повідомляють, але немає змін щодо Польщі. Щоби дати Україні те, що потрібно, ми працюємо з іншими, для того, щоби надати Україні ті спроможності, яких вона потребує», — наголосив глава Пентагону. 

Остін зазначив, що ППО для України є його пріоритетом уже протягом місяців. Він зауважив, що американська влада наголошує на необхідності надання додаткових систем, і це не лише Patriot, це — NASAMS та інші можливості. Водночас, за словами міністра, сьогодні у Вашингтона немає ніяких оголошень щодо «петріотів».

Раніше New York Times із посиланням на неназваних високопосадовців Білого дому та військових написало, що президент США Джо Байден схвалив розміщення другої ракетної системи Patriot в Україні для посилення її протиповітряної оборони. 

Як вказувало видання, Patriot мав надійти з Польщі, де він захищав ротаційні сили американських військ, які повертатимуться до Сполучених Штатів.

Згодом голова Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сєвєра заявив, що його країна не має надсилати в Україну систему ППО Patriot, адже це послабить безпеку Польщі.

ППО для України

На тлі весняного посилення російських атак на енергосистему Україна закликала міжнародних партнерів надати засоби ППО, зокрема системи Patriot. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що Україна хоче якомога швидше знайти в партнерів 7 батарей Patriot. Зокрема, країна готова позичити їх, щоб захистити свої великі міста.

Ще раніше президент Володимир Зеленський казав, що для повного закриття неба над Україною потрібно 25 систем протиповітряної оборони Patriot або її аналогів. Скільки зараз в Україні таких систем — не розкривається.

Зрештою, Німеччина оголосила про ініціативу з надання Україні додаткових засобів ППО та закликала партнерів та треті країни приєднатися до неї. А генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив, що країни НАТО взяли на себе зобов'язання надати Україні більше систем протиповітряної оборони.