WP: На «Рамштайні» Україна може отримати «більш конкретні кроки» для членства в НАТО

Під час засідання Контактної групи з питань оборони України (формат «Рамштайн») на рівні лідерів країни НАТО можуть надати Україні конкретніші кроки для вступу в Альянс. Однак це не будуть ті заходи, яких очікує Київ.
Про це пише Washington Post із посиланням на західного дипломата, який розповів про це на засадах анонімності.
Видання пише, що після того, як президент України Володимир Зеленський під час свого візиту до США не зміг отримати дозвіл на далекобійні удари по росії, Києву можуть надати іншу допомогу під час «Рамштайну».
І саме такою допомогою, ймовірно, є конкретні кроки майбутнього членства в НАТО, які розглядає Альянс. Водночас журналісти пишуть, що ці кроки не будуть тими, про які просить Україна. Зокрема, в плані перемоги, який Зеленський презентував у США, вочевидь, передбачене прискорене членство в НАТО або обов'язкові гарантії безпеки від західних партнерів.
Зазначимо, ще раніше Financial Times писало, що під час «Рамштайну» президент США Джо Байден нібито може погодитися «підвищити статус» заявки України на членство в НАТО до того, як він залишить свою посаду в січні. А Зеленський засідання Контактної групи в жовтні називав «особливим».
Україна та НАТО
З 11 до 12 липня 2023 року у Вільнюсі, столиці Литви, відбувся саміт НАТО, який був зосереджений на Україні та її відносинах з Північноатлантичним альянсом.
Тоді генеральний секретар Єнс Столтенберг заявив, що НАТО запросить Україну приєднатися до Альянсу, «коли союзники погодяться та будуть виконані умови». Процес набуття членства для України «перейде з двоетапного на одноетапний шлях», додав він.
Це може означати, що Україну запросять вступити до НАТО без плану дій щодо членства (ПДЧ). Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що напередодні саміту у Вільнюсі з’явилися «сигнали» про те, що НАТО не готове запросити Україну до Альянсу. «Невизначеність — це слабкість. І я відверто обговорю це на саміті», — запевнив президент.
Через рік, на саміті у Вашингтоні, країни-члени НАТО підтвердили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в Альянсі. Окрім того, союзники визнали, що держава стає оперативно та політично дедалі інтегрованішою з Альянсом.
Перед самітом генсек Єнс Столтенберг висловив сподівання, що Україна стане членом Альянсу в найближчі 10 років.
- Поділитися: