В окупації росіяни закликають місцевих «здавати» тих, хто вшановує памʼять жертв Голодомору — Центр нацспротиву
Окупанти на тимчасово захоплених територіях України закликали «здавати» місцевих жителів, які запалюють свічки памʼяті або проявляють інші ознаки скорботи в День вшанування памʼяті жертв Голодомору.
Про це повідомили Центр національного спротиву та речник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Толоконніков в етері «Єдиних новин».
Зокрема, на Херсонщині окупанти й колаборанти розповсюджують інформацію, що не можна вшановувати пам'ять, бо Голодомор нібито «не є злочином».
За словами Толоконнікова, тих, хто побачить свічку, закликають телефонувати в поліцію або місцевим колаборантам. Після того на місце мають «виїжджати спеціалізовані групи ФСБ, щоб забирати цих людей».
У ЦНС нагадали, що на окупованих територіях росіяни одразу почали знищувати нагадування про трагедію: від памʼятників до музейних експозицій. Так, у липні влада тимчасово окупованого Луганська наказала знести пам’ятник на честь жертв Голодомору 1932-1933 років та сталінських репресій.
Голодомор 1932-1933 років
Керівництво СРСР організувало в 1932-1933 роках штучний масовий голод в Україні, щоб загнати українських селян у колгоспи та зламати національний опір, вказував Український інститут національної пам’яті.
Там зазначали, що масштаб брехні та фальсифікацій комуністичного тоталітарного режиму був таким великим, що науковці досі не можуть назвати точної кількості вбитих — в академічних дискусіях називають цифри жертв від 4 до 10 мільйонів людей.
Український парламент у 2002 році постановою, а у 2006-му — законом визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українців. Відтак це зробили ще понад 30 країн світу, а також Католицька церква та Вселенський патріархат.
Чимало країн та інституцій засудили Голодомор після початку повномасштабного вторгнення, зокрема Європарламент і ПАРЄ. Парламент Румунії визнав Голодомор злочином проти людства та українського народу, а парламент Австрії — «жахливим злочином».
- Поділитися: