11 жовтня — Міжнародний день камінг-ауту: дивіться фільм «Не ховай очей» про ЛГБТ-спільноту в Україні
11 жовтня — Міжнародний день камінг—ауту. Coming out – у вільному перекладі з англ. — вихід з шафи. Відкрите та добровільне визнання людиною власної сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності, відмінної від звичної для інших. Режисер DVIZHON спільно з організацією «КиївПрайд» представили документальний фільм «Не ховай очей», приурочений до Міжнародного дня камінг—ауту.
Зйомки відбувалися в три етапи: на знімальному майданчику кліпу Ірини Білик «Не ховай очей», який підіймає тему видимості ЛГБТ-спільноти у суспільстві; у посольстві Німеччини, де 17 травня з нагоди Дня боротьби з гомофобією, біфобією і трансфобієюбуло презентовано відеоролик та на Марші Рівності, який відбувся у Києві 17-го червня.
У фільмі учасники та учасниці зйомок кліпу, серед яких правозахисниця Софія Лапіна, поетесса Анна Кукушкіна, трансгендерна модель та блогерка Юлія Гельцман, модель Нантіна Дрончак та інші, розповіли про свій вибір бути відкритими представниками та представницями ЛГБТІ та пояснили, чому це для них важливо. У кліпі та фільмі знявся і сам режисер DVIZHON, що стало його публічним камінг-аутом.
«Я щасливий, що цього року зміг зробити щось корисне для ЛГБТ-спільноти в Україні. Мені б хотілось і надалі продовжувати створювати такі проекти для українського суспільства та залучати до них зірок українського шоу-бізнесу».Режисер фільму DVIZHON
«Саме ті люди, що мають сміливість бути собою, відкрито заявляти про себе в суспільстві і є героями та героїнями нашого часу, адже саме вони рухають українське суспільство в напрямку демократичних змін. Ми надзвичайно щасливі, що нам вдалося знайти однодумців та реалізувати цей сміливий задум», — зазначила Руслана Панухник, директорка ГО «КиївПрайд».
«Я мрію, щоб Україна стала рівноправною країною. З рівними правами для всіх-всіх, хто у ній живе», — зазначила співачка Ірина Білик.
За 2017 рік в Україні зафіксовано 226 інцидентів та злочинів на ґрунті ненависті до ЛГБТІ. За перші 8 місяців 2018 року таких випадків вже зафіксовано 198.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Райдужні» перспективи: ситуація з правами ЛГБТ у світі
У квітні в Італії одностатева пара вперше офіційно зареєструвала дітей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Ми були тут»: фотопроект про військових-ЛГБТ
У січні в Австралії лелізували одностатеві шлюби. У жовтні 2017 року в Німеччині вперше зареєстрували одностатевий шлюб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)