5 подій тижня: воєнний стан, керченські бранці та заборона росіянам на в'їзд в Україну
ВОЄННИЙ СТАН В УКРАЇНІ
Верховна Рада України оголосила воєнний стан на 30 днів на території 10 областей України, які межують з територією РФ та невизнаним Придністров’ям — Вінницька, Луганська, Донецька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Запорізька, Чернігівська, Херсонська — та внутрішніх водах керченської акваторії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як працюватиме воєнний стан у 10 областях України
Водночас, президент Петро Порошенко заявив, що жодних обмежень прав і свобод громадян у межах воєнного стану не буде, якщо не буде наземної агресії Росії в Україні.
Утім, указ, який затвердила Верховна Рада містить значні обмеження конституційних прав і свобод громадян.
Рада ввела воєнний стан: де та як діятимуть обмеження
УКРАЇНСЬКІ МОРЯКИ, ЯКИХ ЗАХОПИЛИ РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКОВІ
Відповідно до Женевської конвенції 1949 року, українські моряки, яких 25 листопада захопила Російська Федерація, вважаються військовополоненими. За інформацією ЗСУ, це 23 людини, серед яких двоє контррозвідників СБУ. Більшість полонених віком від 18 до 27 років. Усі вони родом з різних областей України. Громадське поспілкувалося з рідними та товаришами по службі декого із захоплених моряків.
Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові
ЧОМУ ПОРОШЕНКО ГОТУЄ КРАЇНУ ДО ВІЙНИ
Запровадження в країні воєнного стану строком на два місяці могло стати вирішальним фактором майбутньої президентської кампанії та змінити дату голосування. Чому цього не сталося — у матеріалі Громадського.
Передвиборча агресія: чому Порошенко готує країну до війни
ЩО КАЖУТЬ РОСІЯНИ ПРО ЗАБОРОНУ НА В'ЇЗД ДО УКРАЇНИ
Україна обмежила в'їзд росіянам-чоловікам віком від 16 до 60 років. Про це заявив президент Петро Порошенко. Заборона діятиме на час воєнного стану — до 26 грудня 2018 року. Винятком для в'їзду може бути похорон, хвороба родичів, наявність дипломатичного статусу або дозволу на проживання в Україні.
«Летіть додому, в країні воєнний стан»: що кажуть росіяни про заборону в’їзду до України
ХТО ПРЕТЕНДУЄ ОЧОЛИТИ НОВУ УКРАЇНСЬКУ ЦЕРКВУ
Вселенський патріархат укотре підтвердив право України на самостійну православну церкву на синоді 28 листопада. Тепер доля незалежної церкви вирішиться на Об’єднавчому соборі українського православ’я вже в Києві — дату його проведення назвуть сьогодні, 29 листопада. Хто саме претендуватиме на очільництво Української помісної церкви достеменно стане відомо під час самого собору. Утім, Громадське з’ясувало, хто з кандидатів на пост предстоятеля майбутньої церкви має найкращі шанси.
Філарет, кандидат від МП і «темна конячка від Константинополя» — хто претендує очолити нову українську церкву