Активіст Михайлик заявив, що йому не продовжили держохорону
Активіст, очільник одеського осередку партії «Сила людей» Олег Михайлик заявив, що йому не продовжили надання державної охорони після 24 січня.
«Вони зняли надану мені державну охорону. Точніше, просто не продовжили її надання після 24 січня», — написав Михайлик.
Він припустив, що Національна поліція в такий спосіб підштовхує його до політичного притулку в одній з європейських країн, «просто не бажаючи потрапляти знову під кулі німого вбивці».
«Обіцяю подумати», — написав Михайлик.
19 січня ОлегаМихайлика виписали з німецької клініки, де йому зробили операцію та вилучили кулю з легені.
Як повідомлялося, активісту Михайлику зробили операцію, яка тривала майже 5 годин. Разом з кулею лікарі були вимушені видалити частину його легені.
Увечері 22 вересня в Одесі стріляли в активіста, керівника міської організації партії «Сила людей» Олега Михайлика, він потрапив до лікарні у стані клінічної смерті. У політичній партії «Сила людей» заявили, що за нападом на її члена, одеського активіста Олега Михайлика стоїть місцева влада Одеси.
До розслідування нападу на Михайлика долучили СБУ. Удень 23 вересня в Одесі близько сотні людей вийшли на протест через напад на Михайлика. Громадськість висунула вимоги до президента, поліції та СБУ через напад в Одесі на активіста Михайлика. Спочатку слідство розглядало 5 версій нападу. Згодом 2 версії відкинули.
25 вересня у справі про напад на Олега Михайлика затримали трьох підозрюваних. Усі затримані — грузинської національності. Михайлик заявив, що не знає підозрюваних в замаху на нього, яких затримала поліція. 22 листопада одного з них відпустили з СІЗО під домашній арешт.
Напад на Михайлика — не перший напад на активістів в Україні впродовж декількох місяців.
31 липня в Бердянську Запорізької області застрелили місцевого активіста Віталія Олешка. Він був добровольцем батальйону «Донбас», брав участь у боях за Іловайськ.
Також 31 липня у Херсоні біля під'їзду невідомий вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. Згодом Катерина Гандзюк померла у лікарні.
У зв'язку з регулярними нападами на активістів громадськість запустила кампанію «Хтозамовивгандзюк», звертаючи увагу на систематичну безкарність.