Борець, лікар і гендиректор 1+1: хто потрапив у 20-ку «Слуги народу»
Партія «Слуга народу» 9 червня представила список членів політсили, які балотуватимуться на дострокових виборах до Верховної Ради 21 липня цього року. На відміну від інших партій, під час з’їзду озвучили не 10, а 100 прізвищ. За останніми даними соціологічної групи «Рейтинг», «Слуга народу» — лідер виборчих перегонів, отже найбільша кількість депутатів від цієї політсили може потрапити в Раду.
Громадське з'ясувало, що відомо про перших 20 учасників «Слуги народу». Перлік першої сотні списку дивіться у кінці матеріалу.
1. Дмитро Разумков
Речник штабу Зеленського, представляє позицію кандидата на всіх телевізійних ефірах та політичних шоу.
Має дві вищі освіти: «міжнародні економічні відносини» та «правознавство», а також – досвід роботи в уряді та у сфері політичного консалтингу.
Політичну кар’єру розпочинав у Партії регіонів: у 2006 тоді ще 22-річний Дмитро Разумков входив до молодіжного крила партії президента-втікача Януковича «Молоді регіони», давав коментарі українським ЗМІ як один із її представників.
Вийшов із партії, коли Віктор Янукович переміг на президентських виборах 2010 року.
У 2010—2014 роках працював із Сергієм Тігіпком, з яким знався ще батько Дмитра з часів роботи у Дніпропетровському комсомолі, і якого запропонував на посаду віце-прем'єра в уряд Павла Лазаренка.
2.Руслан Стефанчук
Представник президента Зеленського у Верховній Раді та головний ідеолог партії «Слуга народу». До цього займався виключно науковою діяльністю: працював у Хмельницькому університеті управління та права викладачем, завідувачем кафедри, доцентом, професором, проректором з наукової роботи.
З 2014 до 2016 року — проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України.
Громадському Стефанчук розповів, що познайомився із Зеленським ще в студентські роки, коли обоє грали в КВН.
3.Ірина Венедиктова
Експертка з питань судової реформи. Консультує штаб Володимира Зеленського з правових питань, зокрема, щодо закону про референдум. У лютому 2019-го представляла команду на зустрічі з європейськими чиновниками в Брюсселі. Також Венедиктова — віце-президентка Фонду медичного права та біоетики. Голова спеціалізованої вченої ради юридичного факультету, суддя третейського суду з медичних справ. Віце-президентка Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів.
Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь в конкурсі.
4. Давид Арахамія
Український підприємець, громадський діяч та волонтер. Співзасновник міжнародної IT-компанії Template Monster. Засновник волонтерської організації «Народний проект», що допомагає українським військовим у зоні бойових дій на Донбасі.
У 2016 році стартував новий проект Давида — веб-платформа Weblium.
5. Галина Янченко
Експертка з питань антикорупційної політики «Команди Зеленського». У 2013-2016 роках працювала аналітикинею громадської організації «Центр протидії корупції», заснувала ГО «Антикорупційний штаб». У 2014-2015 роках — депутатка Київської міської ради від «Демократичного Альянсу» (2 номер у списку), у 2010-2015 роках була членкинею цієї партії.
Як депутатка опікувалася питаннями прозорості процедур Київради, протидією корупції та зловживанням у сфері землекористування.
У 2018-2019 роках – очільниця Ради громадського контролю НАБУ.
6. Михайло Федоров
Радник Зеленського з питань діджиталу та інновацій, створював YouTube, Instagram та Facebook-сторінок команди. У команді Зеленського відповідає за реалізацію так званої програми «Країна у смартфоні» — діджиталізації державних послуг від прописки до голосування в інтернеті.
У 2014 — на виборах до Верховної Ради — кандидат у народні депутати від партії «5.10», номером 166 у виборчому списку, повідомляє ЧЕСНО. Сам Федоров назвав це фейком.
7. Олександр Корнієнко
Керівник передвиборчого штабу «Слуга народу». До цього займався підприємництвом, продюсуванням у шоу-бізнесі, громадською діяльністю у сфері неформальної освіти.
З 2006 року почав займатися політичним консультуванням на виборчих кампаніях. Розбудовував HR-систему у підрозділі туристичної фірми TEZ TOUR Turkey, працював з такими компаніями, як EPAM, Arcelor Mittal Криворіжсталь, Tickets.ua, Ukrsibbank BNP Paribas і інші.
У 2015 році працював у штабі кандидата на посаду міського голови Миколаєва, представника «Самопомочі» Олександра Сенкевича. У 2018 році пройшов курс Екзистенціального коучингу і відкрив свою невелику практику, пише Politeca.
8. Анастасія Красносільська
Експертка з податкового та антикорупційного законодавства rоманди Зеленського. Членкиня правління і керівниця адвокації Центру протидії корупції.
Анастасія Красносільська неодноразово приходила на Громадське у якості експертки. Одне з її інтерв'ю програмі Реформа на початку 2018 року було про те, що законопроект президента Порошенка про створення Антикорупційного суду не відповідав вимогам МФВ та ключовим рекомендаціям Венеційської комісії.
9. Олександр Ткаченко
Генеральний директор 1+1 Media, український журналіст, телеведучий та продюсер. Понад 20 років працює генпродюсером телеканалів. За час управління 1+1 Media перетворив холдинг на впливовий бренд на українському медіаринку.
Із січня 2000 до травня 2001 був радником прем’єр-міністра України Віктора Ющенка (на громадських засадах).
У 2003 став неформальним керівником так званого «холдингу Пінчука» (телеканали «Новий канал», «ICTV», «СТБ»). У серпні 2004 склав повноваження керівника холдингу, а в січні 2005 — залишив «Новий канал».
У 2008 працював у Москві заступником генерального директора телеканалу «РЕН-ТВ», яким тоді володів німецький медіахолдинг «RTL Group». Із серпня 2008 — генеральний директор групи каналів 1+1 Media, до якої входять «1+1», «2+2», «ТЕТ» та «Сіті» (з 2012 переформатований у дитячий канал «ПлюсПлюс»)
10. Жан Беленюк
Український борець греко-римського стилю у ваговій категорії до 85 кг. Срібний призер Олімпійських ігор (2016), срібний призер Європейських ігор (2015), чемпіон та бронзовий призер чемпіонатів світу (2015, 2014), триразовий чемпіон, і бронзовий призер чемпіонатів Європи (2016, 2014, 2012), бронзовий призер Універсіади (2013). Заслужений майстер спорту України.
11. Сергій Бабак
Радник Зеленського з питань освіти і науки. Закінчив факультет міжнародної економіки Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. Отримав диплом Napier University в Единбурзі, Шотландія, зі спеціальності «фінансові послуги». Має також юридичну та психологічну освіту.
Під час передвиборної кампанії Зеленського запам’ятався активною підтримкою розрахунків одного з експертів штабу Олександра Чубатенко. Останній переконував, що українські вчителі зможуть заробляти 4 тисячі доларів на місяць, якщо держава витрачатиме на це всього 200 мільйонів доларів у рік. Згодом команда Зеленського визнала помилковість таких розрахунків.
Керував ДП «Науково-технічний центр новітніх технологій Національної академії наук України», був членом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.
12. Владислав Криклій
З листопада 2015 року очолює Головний сервісний центр МВС України. У 2015 році працював заступником начальника Департаменту ДАІ МВС України. У 2014-2015 роках був радником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. До 2013 року працював в комерційних структурах. За освітою – економіст, кандидат економічних наук. У 2015 році захистив дисертацію за темою «Недержавні Пенсійні Фонди в системі пенсійного забезпечення в Україні».
13. Олена Шуляк
Експертка у сфері девелопменту та будівництва, віце-президентка з фінансів української філії міжнародної організації Young Presidents’ Organization, керівниця Наглядової ради Української будівельної спільноти (Ukrainian Building Community; 2014—2015 рр.), співзасновниця Спілки українських підприємців.
Член правління та керівниця сектору «Будівництво» громадської організації «Офіс ефективного регулювання» (Better Regulation Delivery Office — BRDO) — незалежного неурядового експертно-аналітичного центру, створеного за ініціативи Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, а також Світового банку та уряду Канади.
Пів року тому Олена Шуляк була в гостях у програми Громадського «Реформа». Тоді набули чинності нові державні будівельні норми, які змінюють правила будівництва житлових будинків, вулиць і доріг, закладів освіти. Тож на той час експертка пояснювала як нові ДБНи вплинуть на вартість квадратних метрів — подивіться це відео (з 28:32).
14. Дмитро Наталуха
Громадський та політичний діяч, фахівець зі стратегічних комунікацій. Екс-голова Лиманської районної державної адміністрації Одеської області.
Має дві вищі освіти — диплом Інституту міжнародних відносин Київського Національного Університету ім. Т.Шевченка (м. Київ, Україна) і диплом Кембриджського університету (м. Кембридж, Велика Британія). У Кембриджі організовував акції на підтримку Євромайдану. Співпрацював з Управління Верховного комісара ООН у справах біженцівУВКБ ООН і захистом прав внутрішньопереміщених осіб з Криму і Донбасу.
15. Єлизавета Ясько
Продюсерка, засновниця YELLOW BLUE STRATEGY, яка з 2018 року створює документальні фільми для закордонних медіа, організовує навчання та культурні події і влаштовує лекції. Вчилась в Оксфорді, випускник школи державного управління імені Леонарда Блаватніка. Грала на фортепіано між барикад Майдану, працювала в кризовому медіа-центрі, влаштовувала заходи на підтримку політв’язнів
16. Олексій Оржель
Експерт у галузі паливно-енергетичного комплексу. Керівник енергетичного сектору Офісу ефективного регулювання (BRDO, Україна), голова Української Асоціації Відновлюваної Енергетики, пише EdEra. Випускник Інституту енергозбереження та енергоменеджменту Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського, за фахом енергетичний менеджмент.
Пропонуємо послухати, що говорив у студії Громадського Олексій Оржель торік про ротацію у складі Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
17. Андрій Герус
Працює представником президента в уряді, в команді Зеленського відповідає за питання енергетики, житлово-комунальне господарство та антимонопольне регулювання. Є активним противником формули «Роттердам+». З серпня 2014 року до липня 2015 року працював у Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Після свого звільнення з комісії повернувся назад до ТОВ «Конкорд Капітал», де він працював з 2007 року. В 2015 році балотувався до Київради від «Самопомочі». З 2017 року очолює Асоціацію споживачів енергетики та комунальних послуг. Отримав ступінь МВА в Гренобльській школі бізнесу в Лондоні.
18. Михайло Радуцький
Засновник та керівник приватної клініки «Борис». Закінчив Київське медичне училище №2 (зараз – Київський медичний коледж ім. П. І. Гаврося). Ще під час навчання в училищі влаштувався фельдшером у бригаду швидкої допомоги. Із 1989 рік працював заступником директора «Київконцерту», а в 1993 році разом із друзями відкрив медичний центр «Борис».
Спочатку компанія організовувала лікування пацієнтів у клініках Ізраїлю. Згодом на її базі Радуцький відкрив приватну клініку. У 2007 році отримав диплом Національного університету фізкультури та спорту за напрямком «фізична реабілітація».
У 2014-2015 роках Радуцький був заступником голови КМДА Кличка. На відео нижче — він, будучи на цій посаді, пояснює Громадському ситуацію зі станом повітря у столиці після пожежі на нафтобазі у Василькові.
19.Денис Монастирський
Експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього (UIF). з 2009 по 2017 роки працював юристом в таких компаніях, як Hillmont Partners, «Лігал Консалтинг», Global Ties KC.
У 2012 році став переможцем Національного конкурсу «Волонтер року». Був членом комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Державного бюро розслідувань
20. Данило Гетманцев
Доктор юридичних наук, експерт з питань оподаткування, публічних фінансів та банківського права. Президент Асоціації податкових радників, член Європейської асоціації податкових професорів (European Association of Tax Law Professors — EATLP).
Працює над проблемами вдосконалення нормативно-правового регулювання відносин фінансової відповідальності, непрямого оподаткування, а також оподаткування майна.
Про одну з ініціатив Гетманцева — пробачити понад 7 мільярдів гривень боргу ЄСВ ФОПам — дивіться у сюжеті Громадського.
Станом на початок червня «Слугу народу» готові підтримати 48,2% виборців, які визначились та підуть на вибори. Про це свідчать результати опитування політичних уподобань українців, проведеного соціологічною групою «Рейтинг». Опитування проводилось з 29 травня по 3 червня. Похибка дослідження не перевищує 2,2%.
Якщо українці проголосують саме так, то до Верховної Ради пройдуть більше, ніж 100 депутатів «Слуги народу». Відтак Громадське публікує першу сотню кандидатів.
- Разумков Дмитро Олександрович
- Стефанчук Руслан Олексійович
- Венедіктова Ірина Валентинівна
- Арахамія Давид Георгійович
- Янченко Галина Ігорівна
- Федоров Михайло Альбертович
- Корнієнко Олександр Сергійович
- Красносільська Анастасія Олегівна
- Ткаченко Олександр Владиславович
- Беленюк Жан Венсанович
- Бабак Сергій Віталійович
12.Криклій Владислав Артурович
13.Шуляк Олена Олексіївна
14.Наталуха Дмитро Андрійович
15.Ясько Єлизавета Олексіївна
16.Оржель Олексій Анатолійович
17.Герус Андрій Михайлович
18.Радуцький Михайло Борисович
19.Монастирський Денис Анатолійович
20.Гетманцев Данило Олександрович
21.Малюська Денис Леонтійович
22.Холодов Андрій Іванович
23.Лерос Гео Багратович
24.Кальченко Сергій Віталійович
25.Ткаченко Максим Миколайович
26.Чернєв Єгор Володимирович
27.Юраш Святослав Андрійович
28.Сушко Павло Миколайович
29.Верещук Ірина Андріївна
30.Курбаков Олександр Миколайович
31.Коробкова Олена Анатоліївна
32.Діденко Юлія Олександрівна
33.Співак Дмитро Павлович
34.Солончук Дмитро Вікторович
35.Ананченко Михайло Олегович
36.Коваленко Анна Миколаївна
37.Неклюдов Владлен Михайлович
38.Кривошеєв Ігор Сергійович
39.Іонушас Сергій Костянтинович
40.Завітневич Олександр Михайлович
41.Гусєв Юрій Веніамінович
42.Воронов Володимир Анатолійович
43.Арістов Юрій Юрійович
44.Кісєль Юрій Григорович
45.Галайчук Вадим Сергійович
46.Ковальов Артем Володимирович
47.Стернічук Валерій Олександрович
48.Михайлюк Галина Олегівна
49.Бабій Роман В’ячеславович
50.Качура Олександр Анатолійович
51.Новосад Анна Ігорівна
52.Культенко Артем Валерійович
53.Марусяк Олег Романович
54.Кириченко Микола Олександрович
55.Третьякова Галина Миколаївна
56.Халімон Павло Віталійович
57.Мошенець Ольга Володимирівна
58.Саладуха Ольга Валеріївна
59.Коваль Ольга Володимирівна
60.Загоруйко Аліна Леонідівна
61.Бондаренко Олег Володимирович
62.Крячко Михайло Валерійович
63.Бардіна Марина Олегівна
64.Марченко Людмила Іванівна
65.Юнаков Іван Сергійович
66.Володіна Дарина Артемівна
67.Богданова Наталя Миколаївна
68.Савченко Ольга Станіславівна
69.Гринчук Оксана Анатоліївна
70.Козак Володимир Васильович
71.Лисюк Андрій Олександрович
72.Сова Олександр Георгійович
73.Панченко Ірина Сергіївна
74.Боярчук Роман Михайлович
75.Ватрас Володимир Антонович
76.Мулик Роман Миронович
77.Тарасов Олег Сергійович
78.Костюх Анатолій В’ячеславович
79.Брагар Євген Вадимович
80.Безгін Віталій Юрійович
81.Гутцайт Вадим Маркович
82.Салійчук Олександр В’ячеславович
83.Карбаджак Роман Юрійович
84.Рєпіна Елла Анатоліївна
85.Пушкаренко Арсеній Михайлович
86.Заблоцький Мар'ян Богданович
87.Клочко Андрій Андрійович
88.Овчинникова Юлія Юріївна
89.Мережко Олександр Олександрович