До опалення підключили близько 60% шкіл, лікарень та садочків — уряд

За словами міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка, до опалення підключено вже близько 60% соціальної інфраструктури країни — садочків, шкіл та лікарень.

В той же час, показник з підключенням до опалення житлових будинків є дещо нижчим. Так, лише 45% житлових будинків з централізованим опаленням отримують тепло. Загалом, мова йде про близько 37 тисяч житлових будинків.

« В центрі і на півночі країни (опалювальний сезон) вже розпочався і, в першу чергу, це стосується соціальної інфраструктури. Південь країни запустився поки на 10-15%, оскільки температурний режим в Херсоні, Миколаєві, Одесі і Запоріжжі набагато вищий, ніж в Києві», — повідомив Зубко.

За його словами, до місцевих чиновників, які невчасно почнуть опалювальний сезон, будуть застосовувати жорсткі санкції, зокрема будуть порушувати кримінальні справи.

Раніше у Мінсоцполітики повідомляли, що ті сім’ї, які подадуть документи про оформлення субсидії у листопаді-грудні, призначать субсидію від початку опалювального сезону.

Нагадаємо, 19 жовтня Кабінет міністрів України удосконалив порядок нарахування субсидії на сплату житлово-комунальних послуг. Так, відтепер субсидію будуть отримувати ті, хто має борги по ЄСВ з вини роботодавця.

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости на 16% починаючи з 1 грудня.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що однією з умов продовження Міжнародним валютним фондом співпраці з Україною є підвищення тарифів на опалення для населення до рівня, який би відображав підвищення цін на газ.

Ще однією вимогою для відновлення співпраці з Україною є ухвалення парламентом закону про державний бюджет. Зокрема, в уряді очікують, що це станеться до 1 грудня 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Водночас, прем’єр-міністр України заявив, що протягом поточного опалювального сезону ще одного підвищення цін на газ для населення не відбудеться.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Також повідомлялось, що тарифи на опалення мають зрости з 1 грудня або 1 січня, залежно від того, як швидко їх перерахує НКРЕКП та місцеві органи влади.