Коломойський хоче подати запит до Конституційного суду щодо законності «зелених» тарифів
Український олігарх Ігор Коломойський заявив, що обмірковує можливість подачі запиту до Конституційного суду з метою визнати чи є конституційним виплата підвищених тарифів за вироблену з альтернативних джерел енергію.
Про це Коломойський повідомив в інтерв’ю «Цензор.нет».
«Я зараз консультуюсь з юристами з приводу подачі запиту до конституційного суду — чи справедливо, що вся країна, у якої велетенські економічні проблеми, скидується та дотує один з найдорожчих видів виробництва електроенергії порівняно з іншими, більш дешевими та доступними?», — повідомив Коломойський.
Він порівняв виплату «зеленого» тарифу з державними дотаціями збиткових вугільних шахт.
«Якщо держава дотує — так нехай тоді держава й отримає у власність всі ці великі «зелені» електростанції», — заявив Коломойський.
Зазначимо, що програми стимулювання виробництва альтернативної енергії існують у більшості країн Європи, водночас український «зелений» тариф є одним з найвищих у Європі.
Раніше в уряді повідомляли, що можуть встановити вищий розмір «зеленого» тарифу для електростанцій, розміщених у Чорнобильській зоні.
11 липня Верховна Рада проголосувала закон, який повертає виплату «зеленого» тарифу домашнім СЕС, панелі яких розташовані не на дахах будинків.
аким чином, в Україні остаточно скасували норму закону, ухваленого у квітні 2019 року, яким заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС підвищений тариф за продаж ними електроенергії до енергомережі. Тоді цей закон викликав хвилю обурення серед українців, які інвестували у встановлення сонячних панелей значні кошти з розрахунком на те, що з часом вони окупляться через продаж електрики державі.
Зазначимо, що закон, яким депутати заборонили нараховувати власникам домашніх СЕС, панелі яких встановлені на землі, парламент ухвалив 26 квітня. 20 травня документ підписав президент Порошенко, тому він набув чинності.
Раніше повідомлялось, що ці зміни будуть стосуватися не лише нових СЕС, але й тих, що вже введені в експлуатацію, адже «зелений» тариф їм перестануть призначати з наступного кварталу.
Відповідну поправку внесли після листа Міністерства енергетики України до Кабміну, у якому пропонувалось ухвалити відповідне рішення.
Зазначимо, що від початку року 1400 українських родин встановили домашні СЕС. Це у 2,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2018 року.
Раніше стало відомо, що в ухваленому Радою законі, який запроваджує нові правила оподаткування посилок, містяться норми, які звільняють від ПДВ устаткування для сонячних та вітрових електростанцій.
У Держенергоефективності повідомляли, що кількість домашніх сонячних електростанцій в Україні зросла у 375 разів за останні 4 роки.