«Ми маємо план»: у Нацбанку повідомили, що робитимуть у разі негативного рішення суду щодо ПриватБанку

У разі ухвалення апеляційним судом негативного для держави рішення щодо законності націоналізації ПриватБанку, Національний банк України визнає цей банк неплатоспроможним, однак робитиме все, щоб зберегти фінансову стабільність.

Про це повідомила заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова під час презентації грудневого звіту про фінансову стабільність НБУ.

«Якщо буде скасовувати націоналізація, це означає двосторонню реституцію, тобто відміну всіх інших дій, які були зроблені після націоналізації, включаючи докапіталізацію банку, в результаті чого банк втратить капітал та визнається неплатоспроможним. Всі наступні кроки ми будемо координувати з урядом», — повідомила Рожкова.

Вона зазначила, що у разі ухвалення негативного рішення апеляцією в адміністративному суді, таке рішення не матиме негайних господарських наслідків.

«Ми не робимо ніяких прогнозів щодо рішення суду, але у разі його негативного рішення ми маємо план і ми утримаємо фінансову стабільність. Це буде трошки складніше, це буде негативним сигналом для інвесторів… і це ускладнить нашу роботу в принципі, але це не зруйнує нашу фінансову стабільність та співпрацю з МВФ», — додала Рожкова.

Заступниця голови НБУ зазначила, що міжнародні партнери України, окрема МВФ, розуміють, що судова гілка влади є незалежною та впливати на неї ні уряд, ні Нацбанк не можуть. Водночас там наполягають на тому, аби держава зробила максимум для того. Аби зберегти фінансову стабільність та повернути виведені з ПриватБанку кошти вкладників.

19 грудня відбудеться розгляд апеляції на рішення Окружного адміністративного суду, який визнав незаконним рішення про неплатоспроможність ПриватБанку та його націоналізацію. Цю справу розгляне Шостий апеляційний адміністративний суд.

Нагадаємо, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов олігарха Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів України щодо неправомірності націоналізації ПриватБанку.

Пізніше Окружний адміністративний суд Києва ухвалив ще одне рішення на користь Коломойського, скасувавши рішення Нацбанку щодо визначення переліку пов’язаних з банком осіб.

20 квітня Печерський суд Києва скасував майнову поруку Коломойського за кредитами, які Національний банк видав ПриватБанку у 2013 році. Загальна сума цих кредитів складає 9,2 мільярда гривень. Згодом Коломойський подав 5 позовів про скасування своїх борг.

Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій ПриватБанку. Інші належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.

Нагадаємо, у грудні 2016 року ПриватБанк був націоналізований рішенням українського уряду. У грудні 2017 року націоналізований ПриватБанк подав позов до Високого суду Лондона проти Коломойського, Боголюбова, а також ряду компаній, які імовірно підконтрольні їм.

За словами Коломойського, він був вимушений сам запропонувати націоналізацію ПриватБанку через «способи штучного зниження капіталізації банку» з боку НБУ.

Тодішня голова НБУ Валерія Гонтарева повідомила, що ексвласники ПриватБанку вивели 16 млрд гривень в ніч перед націоналізацією.Також повідомлялося, що ПриватБанк перед націоналізацією вивів 110 мільярдів гривень через фіктивні компанії.