Мюллер має зауваження до висновків Мін'юсту про те, що Трамп не перешкоджав правосуддю

Спеціальний прокурор США Роберт Мюллер, який упродовж 2 років розслідував втручання Росії в американські вибори, має претензії до висновків Мін’юсту США, заснованих на його розслідуванні, згідно з якими Трамп не перешкоджав правосуддю.

Про це повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела в міністерстві.

Так, Мюллер поскаржився на 4-сторінкове резюме очільника Мін’юсту Вільяма Барра, в якому останній, що Мюллер не знайшов жодних доказів змови між кампанією президента Дональда Трампа і Росією. Барр також заявив, що Мюллер не зміг встановити, чи перешкоджав Трамп правосуддю.

На думку Мюллера, Барр вплинув на громадську думку про результати розслідування, направивши у Конгрес лист, який містив мало подробиць, але створював враження, що прокурор не знайшов ніяких порушень. Спецпрокурор вважає, що Барр не зміг «повною мірою відобразити контекст, природу і зміст» висновків його команди.

Які конкретно заперечення висловив Мюллер у листі незрозуміло, але представник Мін’юсту заявив, що він «висловив розчарування через відсутність контексту» у висновках, які оприлюднив Барр.

Видання наводить слова Мюллера, який пише в листі, що «наразі громадськість не розуміє критичних аспектів результатів цього розслідування».

1 травня в судовому комітеті Сенату відбудуться слухання, на яких Вільям Барр відповідатиме на запитання про розслідування Мюллера. Раніше Барр публічно заявив, що він не згоден з деякими правовими аргументами, які наводив Мюллер у своїй доповіді.

Як зазначає The New York Times, оприлюднена 18 квітня доповідь свідчить про те, що, на думку Мюллера, існують серйозні докази того, що Трамп перешкоджав правосуддю.

Нагадаємо:

  • Мюллер не знайшов доказів змови президента Дональда Трампа із Росією.
  • Він встановив наявність певних зв’язків із росіянами у 16 людей. які мали стосунок до президентської кампанії Дональда Трампа. Шістьом з них
  • пред'явили обвинувачення в неправдивому свідченні.
  • Екс-главу президентського виборчого штабу Пола Манафорта засудили до 7,5 років в’язниці, а екс-адвоката Трампа Макла Коена — до 3 років ув’язнення.
  • У липні 2018-го обвинувачення пред’явили 12 співробітникам розвідки РФ, які імовірно брали участь у зломі серверів національного комітету Демократичної партії та поширенні отриманих даних через фейкові акаунти й WikiLeaks.
  • Крім того, обвинувачені 13 співробітників російської «фабрики тролів». Серед обвинувачених російський бізнесмен Євген Пригожин, якого вважають керівником цієї «фабрики». За версією обвинувачення, ці росіяни вели у соцмережах кампанію «щоб посіяти ворожнечу в американському суспільстві», їх звинувачують у «змові з метою обдурити США».
  • Путін назвав звинувачення щодо контактів РФ з кампанією Трампа «вигадкою опозиції».

Сполучені Штати почали розслідувати втручання Росії у вибори президента 2016 року після того, як радник кампанії Трампа проговорився австралійському дипломату. Згодом стало відомо, що спецпрокурор Мюллер знайшов докази зв’язку Кремля з Трампомперед його інавгурацією.