На Херсонщині у ґрунті виявили підвищений вміст сульфатів після викидів у Криму — Держекоінспекція
Упробах ґрунту, взятих біля свердловини зпитною водою уХерсонській області, виявили підвищений вміст сульфатів.
У пробах ґрунту, які взяли біля свердловини з питною водою у Херсонській області, виявили підвищений вміст сульфатів.
Про це йдеться у відповіді Державної екологічної інспекції України в Херсонській області на запит «Крим.Реалії».
За інформацією Держекоінспекції, 31 серпня фахівці взяли проби ґрунту в точках постійного моніторингового спостереження за впливом викидів із заводу «Кримський титан» на стан ґрунту в районі Преображенської сільської ради Каланчацького району та Першокостянтинівської сільської ради Чаплинського району, а також біля контрольних пунктів в’їзду-виїзду «Чаплинка» і «Каланчак».
Згідно з результатами експертизи, біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради та біля пункту пропуску «Каланчак» вміст сульфатів у ґрунті перевищений в порівнянні з минулими роками.
Також зазначається, що 5 вересня фахівці взяли проби ґрунту в селах Олександрівка, Преображенка та біля свердловини питної води на території Преображенської сільської ради в Каланчацькому районі, а також у селах Первоконстантинівка, Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка в Чаплинському районі.
У порівнянні з пробами, взятими 31 серпня, вміст сульфатів збільшився в селі Першокостянтинівка (з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3) і біля свердловини питної води на території Преображенського сільської ради (с 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3). В останній локації також збільшився вміст хлоридів (з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3).
У відомстві додали, що 12 вересня фахівці знову взяли проби ґрунту в вищезазначених точках для подальших досліджень.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Крим»: Отруєне повітря Херсонщини
Поліція в Автономній Республіці Крим та Севастополі розглядає три версії забруднення повітря в анексованому Криму та на Херсонщині:
- викид надлишків сирнистого ангідриду та оксиду сірки через неправильну експлуатацію заводів «Кримський Титан», «Кримський содовий завод» та «Кримський бромовий завод»;
- викид надлишків цих же речовин через пошкодження резервуарів з відходами під час військових навчань Росії;
- викид надлишків цих же речовин Росією з метою створення інформкампанії проти України для дестабілізації обстановки на півдні Херсонщини шляхом організації мітингів невдоволених екоситуацією місцевих мешканців з обох сторін адмінкордону з вимогами розблокувати дамбу на Північнокримському каналі та відновити подачу води на ТОТ АР Крим для припинення техногенної катастрофи в регіоні.
Нагадаємо, на півночі анексованого Криму в ніч з 23 на 24 серпня стався викид невідомої речовини. Російські ЗМІ про викид повідомили лише 27 серпня. Вони також зазначили, що у зв'язку з цим утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев у місті Армянськ.
Роспоживнагляд встановив, що жителям анексованого Криму нічого не загрожує внаслідок викиду невідомої речовини в атмосферу. Водночас постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін заявив, що жителі Херсонської області поскаржилися на викиди.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Кримський титан»: життя на хімічній бомбі
Окупаційна влада анексованого Криму вирішила зупинити завод «Кримський титан» через неконтрольовані викиди хімічних речовин. Також стало відомо, що через викиди на заводі «Кримський титан» в анексованому Армянську евакуюють дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Викиди в Криму: МОЗ опублікувало поради для жителів регіонів у зоні ризику
Україна вирішила закрити контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка» на межі з Кримом у зв'язку з викидами.
Президент Петро Порошенко у зв’язку з хімічними викидами заводу в анексованому Криму розпорядився, аби дітей з Армянська відправили на оздоровлення до Херсонської області.
6 вересня у школах та дитячих садках Херсонщини поблизу адмінкордону зупинили навчання.
6 вересня контрольно-пропускні пункти «Каланчак» та «Чаплинка», що на межі з анексованим Кримом, тимчасово призупинили роботу через хімічні викиди з заводу «Кримський титан».
7 вересня на Херсонщині 40 прикордонників поскаржилися на погане самопочуття. Пізніше стало відомо про 61 прикордонника, який звернувся за допомогою.
Російське агентство «РИА Новости» з посиланням на депутата Держдуми Михайла Шеремета повідомляло, що завод «Кримський титан» в анексованому Криму повністю припинив виробництво після викидів з кислотонакопичувача в атмосферу.
Однак голова Херсонської ОДА заявив, що «візуально» завод «Кримський титан» ще працює.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологічне лихо в Криму: що відомо про хімічне забруднення Армянська
Мешканцям Херсонської області, що проживають поблизу адмінкордону з Кримом, роздали 20 тисяч марлевих пов’язок у зв’язку з викидами. Місцева влада заявила, що через хімічні викиди ніхто не постраждав.
Рятувальники Херсонщини обробили 234 км доріг та 2,5 га на пунктах пропуску «Каланчак» та «Чаплинка» для мінімізації наслідків впливу викидів заводу «Кримський титан» на анексованому півострові.
11 вересня голова Херсонської облдержадміністрації Андрій Гордєєв заявив, що в перші дні викидів у Криму окупаційна влада зв'язалася з керівництвом Херсонської області та просила воду для нібито покриття килотонакопичувача.