НБУ відмовився продати українську «дочку» Сбербанку Гусєльнікову
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Національного банку України вирішив відмовити в узгодженні придбання «дочки» ПАТ «Сбербанк» Саїду Гуцерієву і Григорію Гусєльникову.
Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду платіжних систем Національного банку України вирішив відмовити в узгодженні придбання української «дочки» ПАТ «Сбербанк» Саїду Гуцерієву і Григорію Гусельникову, а Максиму Микитасю і Павлу Фуксу – ПАТ «Промінвестбанк».
Про це повідомили в прес-службі НБУ агентству «Інтерфакс-Україна».
Підставою для ухвалення таких рішень в прес-службі регулятора назвали неподання необхідних і достатніх документів для здійснення перевірки інвесторів на предмет відповідності вимогам законодавства України.
Раніше латвійський банк Norvik Banka оголосив про те, що банк та його головний акціонер – Грігорій Гусєльніков підписали договір про участь в інвестиційному консорціумі з придбання української «дочки» російського «Сбербанку». За словами словами Гусєльнікова, його латвійський банк купить 45% «Сбербанку», Саід Гуцерієв через білоруську компанію — 55%.
Гусєльніков та Гуцерієв мають британське громадянство і не проживають в Росії.
Окрім них, на Сбербанк претендує і білоруський бізнесмен Віктор Прокопеня, який 30 червня подав у Національний банк України пакет документів на придбання дочірнього підприємства.
Фукс і Микитась подали документи в НБУ на покупку Промінвестбанку у травні 2017 року.
Фукс – бізнесмен, який народився в Харкові і довгий час прожив у Росії. Він засновник девелоперської компанії MosCityGroup. Микитась з 2010 по 2016 рік обіймав посаду президента однієї з найбільших будівельних корпорацій «Укрбуд», нині він є позафракційним депутатом Верховної Ради.
Нагадаємо, що 27 березня «Сбербанк» Росії заявив про продаж 100% акцій українського дочірнього банку.
13 березня представники партії «Національний корпус» влаштували акцію, під час якої замурували відділення «Сбербанку России» на Золотих воротах в Києві. Пізніше український «Сбербанк» звернувся до Порошенка з проханням сприяти відновленню роботи установ.
15 березня РНБО зобов’язала Нацбанк і СБУ ввести санкції проти банків з російським капіталом, серед яких є «Сбербанк» та «Промінвестбанк». У НБУ, зокрема, повідомили, що санкції проти українських банків з російським капіталом означатимуть, що Росія не зможе вивести гроші з цих фінустанов.
Днем пізніше «Сбербанк» запровадив додаткові ліміти на операції.
21 березня повідомлялося, що «Сбербанк России» активно шукає шляхи виходу з українського ринку через «складну емоційну ситцуацію».
27 березня «Національний корпус» заявив про тимчасове припинення блокади «Сбербанку».
Підписуйтесь на наш канал в Telegram