Під антикорупційною прокуратурою спецназ НАБУ побився з поліцією і працівниками САП

Біля приміщення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сталися сутички між працівниками відомства і поліцією з однієї сторони та співробітниками Національного антикорупційного бюро з іншої.

Біля приміщення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури сталися сутички між працівниками відомства і поліцією з одного боку та співробітниками Національного антикорупційного бюро з іншого.

Про це повідомляє прес-служба САП у Facebook.

За даними відомства, у внутрішньому дворі САП виявила засоби негласного зняття інформації («жучки»), а поряд з будівлею відомства перебував автомобіль зі співробітниками НАБУ, які начебто «здійснювали незаконні оперативно-технічні заходи».

«Автомобіль було заблоковано працівниками Національної поліції України та Управління державної охорони України з метою проведення невідкладних слідчих та процесуальних дій», — йдеться у повідомленні.

Крім того, у блокуванні брав участь автомобіль Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

За даними САП, на місце події приїхали озброєні спецпризначенці з нашивками НАБУ, які витягли з автомобіля САП водія та вчинили ДТП, аби «визволити своє авто».

Керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що у водія, якого витягли з машини, попередньо зламана рука. Також він заявив, що співробітників НАБУ «визволяв» саме спецназ Бюро, бо «він знає в обличчя його керівника».

Холодницький додав, що передав інформацію про інцидент Генпрокуратурі та Службі безпеки України. За його словами, цією справою займається СБУ.

Також Холодницький висловив упевненість, що НАБУ «хотіло зібрати компрометуючі дані» стосовно співробітників САП. На його думку, такий наказ дав директор НАБУ Артем Ситник.

У прес-службі СБУ Громадському повідомили, що до них надійшла заява від очільника САП про те, що відомство виявило апаратуру для прослуховування, на думку прокуратури, незаконного.

«На місце події виїхала наша слідчо-оперативна група, зараз у взаємодії з іншими правоохоронними органами проводять огляд місця події та інші слідчі дії. Наразі результатів ніяких повідомити не можемо», — заявили в СБУ.

Водночас у НАБУ наголосили, що з боку Бюро не було спроб встановити обладнання для прослуховування кабінету очільника САП.

Також у НАБУ заявили, що жодного співробітника відомства не було затримано.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що НАБУ не прослуховувало очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, а також наголосив, що не знає причин блокування авто НАБУ працівниками САП.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що директору НАБУ Артему Ситнику оголосять підозру у справі щодо можливого розголошення даних після отримання відповіді від мобільного оператора щодо інформації з телефонів журналістів.

Раніше повідомлялося, що Ситник не виключив, що його можуть затримати у справі про розголошення держтаємниці, у межах якої прокуратура отримала доступ до телефону журналістки «Схем» Наталії Седлецької.

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що суд надав Генпрокуратурі доступ до інформації з телефону головредки «Схем» Седлецької за 17 місяців. Редакція «Радіо Свобода» висловила обурення через це рішення суду.

Журналісти закликали ГПУ не реалізовувати ухвалу щодо доступу до телефону головної редакторки «Схем» Седлецької.

У Генпрокуратурі заявили, що жодним чином не втручатимуться у професійну діяльність та особисте життя журналістки Наталії Седлецької.

Депутати звернулися до Луценка через дозвіл на доступ до телефону журналістки «Схем».

Луценко особисто запросив журналістку «Схем» на закриту зустріч після надання ГПУ доступу до її телефону. У відповідь журналісти «Радіо Свобода» запросили генпрокурора до них у прямий ефір, однак він не погодився.

У ГПУ заявили, що журналістка Седлецька не єдина, до чиїх даних надали доступ.

Також журналістка журналу «Новое время» Христина Бердинських заявила, що суд ухвалив рішення про надання доступу Генпрокуратурі до інформації з її телефону, аналогічне рішенню, ухваленому стосовно головної редакторки програми «Схеми» Наталії Седлецької.

Справу щодо можливого розголошення державної таємниці директором НАБУ Артемом Ситником порушили 16 листопада 2017 року. За даними слідства, Ситник також міг розголосити інформацію, яка призвела до порушення недоторканності приватного життя особи, таємниці її листування тощо.

Зазначимо, що 13 листопада 2017 року на сайті «Обозреватель» з’явився аудіозапис, де людина з голосом, схожим на голос Ситника, розповідає журналістам «деталі деяких резонансних справ». Зокрема, про дані «прослушки» у справі екс-прокурора сил АТО Костянтина Кулика, вкрадені гроші Януковича, справу колишнього депутата Миколи Мартиненка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро